sobota, 26 listopada, 2022

28.05.2011 roku już po raz VI Region IPA Włodawa z Lubelskiej Grupy Wojewódzkiej IPA zorganizował spływ kajakowy „Granicami Unii Europejskiej BUG 2011”

Po dotarciu autokarem do miejscowości Zbereże , gdzie miało miejsce rozpoczęcie spływu , kol. Krzysztof Paszkiewicz udzielił instruktażu uczestnikom odnośnie przepisów obowiązujących podczas uprawiania turystyki na wodach granicznych a następnie wszyscy zwodowali kajaki. Od samego początku spływowi towarzyszyła piękna pogoda, a to wszystko dzięki kol. Krzysztofowi, który mając w pamięci poprzednie spływy już wcześniej zamówił na „górze” słoneczną aurę na ten dzień. Początkowo uczestnicy płynęli w niedalekiej odległości od siebie, ale z każdym przepłyniętym kilometrem dystans między nimi się powiększał. Szczególne słowa uznania należy w tym miejscu skierować do koleżanek i kolegów, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w spływie. Trzeba przyznać, że po minięciu wstępnej tremy radzili sobie wyśmienicie.

Podczas całej trasy od Zbereża do Orchówka spływowicze podziwiali piękno nadbużańskiej fauny i flory oraz słuchali ćwierkotu ptaków, które mają liczne siedliska w tym rejonie. Z każdym miniętym słupem granicznym trasa spływu zmniejszała się, a do intensywnego ruchu wiosłami zagrzewał z brzegu kol. Waldek Kazuro. Po kilku godzinach płynięcia wszyscy uczestnicy zameldowali się cało i zdrowo na mecie w miejscowości Orchówek. Tam już czekały zaprzęgi konne, ( tu słowa podziękowania dla p. Antoniego Czobody z Orchówka) które malowniczą trasą przez Okuninkę nad jeziorem Białym przewiozły wszystkich do miejscowości Adamki gdzie dzięki uprzejmości koła łowieckiego „PONOWA” z Włodawy, w malowniczo położonym ich domku myśliwskim na uczestników spływu czekały dalsze atrakcje. Była i wojskowa grochówka i jeszcze smaczniejszy bigos, na grillu czekały wyśmienite kiełbaski, a nad palącym się ogniskiem chętni mogli przygotować kiełbaskę metodą tradycyjną.

Biesiadowanie w domku myśliwskim przebiegało w miłej atmosferze, każdy dzielił się wrażeniami z zakończonego spływu, a oprawę muzyczną z płyt zapewnił kol. Ryszard Grytczuk. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani przygotowanymi przez Zarząd IPA Region Włodawa gadżetami oraz certyfikatami ukończenia spływu. Pod koniec spotkania biesiadnicy zostali schłodzeni jeszcze wiosennym deszczykiem który ostudził delikatnie emocje po całodziennych atrakcjach.

Do zobaczenia na VII spływie „Granicami Unii Europejskiej”

Autor tekstu :

Andrzej Szawuła- IPA Region Włodawa

 

Autorzy zdjęć:

Ryszard Grytczuk, Andrzej Szawuła –IPA Region Włodawa

0 Comments

Leave a Comment

Popularne

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

25 maja 2010
Zebranie wyborcze Regionu IPA Włodawa.
Zebranie założycielskie IPA Włodawa
Wyjazd do puszczy.

Wyjazd do puszczy.

21 października 2010
Święto Roweru.

Święto Roweru.

21 października 2010

SOCIAL MEDIA

REKLAMA

img advertisement

ARCHIWUM

Social