niedziela, 25 września, 2022

Wszystkich krwiodawców zapraszam w dniu 30.01.2022 roku, by oddać krew w punkcie krwiodawstwa Oddział Terenowy RCKiK we Włodawie, przy ul. Piłsudskiego 66. Krew można oddawać w godz. 9-13. Proszę o informację i zdjęcia, jeśli ktoś odda krew – nie tylko z okazji WOŚP 🙂

Vice- Prezydent włodawskich Ridersów – Marek Korzeniewski „Korzonek” już w poniedziałek oddał krew, która może uratować czyjeś życie. Marek od wielu lat systematycznie oddaje krew i przekazuje ten najpiękniejszy z darów, dzięki któremu można ratować życie ludzkie. W naszym Regionie mamy wielu krwiodawców, a także odznaczonych, za ten największy z darów. Wszystkim z całego serca dziękuję i gratuluję!

Krew to jak wiadomo jeden z podstawowych płynów ustrojowych w organizmie człowieka. Różne sytuacje życiowe mogą powodować utratę większej lub mniejszej jej ilości. Przy niewielkim ubytku, nasz organizm jest w stanie sam go zregenerować. Większe krwotoki mogą stać się przyczyną realnego zagrożenia życia lub zdrowia poszkodowanego. Również wiele chorób, mogących zaistnieć bez nagłych wypadków, wymaga podania pacjentowi krwi pełnej lub pojedynczych jej składników. Do dziś nie udało się wynaleźć preparatu sztucznie wytwarzanego, który mógłby w pełni zastąpić ten życiodajny płyn. Jej zapasy w bankach krwi są ciągle niewystarczające, stąd też zawsze istnieje potrzeba oddawania krwi.

W związku z tym, że sezon zimowy obfituje w wiele nieszczęśliwych wypadków, a współczesna opieka medyczna nie jest w stanie obejść się bez ważnych partnerów – krwiodawców, którzy są jedynym źródłem zaopatrzenia w ten niezastąpiony lek – proszę wszystkich o oddawanie krwi. Kto może niech pomoże !

Ściskam mocno

Wasza Przewodnicząca

0 Comments

Leave a Comment

Popularne

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

25 maja 2010
Zebranie wyborcze Regionu IPA Włodawa.
Zebranie założycielskie IPA Włodawa
Wyjazd do puszczy.

Wyjazd do puszczy.

21 października 2010
Święto Roweru.

Święto Roweru.

21 października 2010

SOCIAL MEDIA

REKLAMA

img advertisement

ARCHIWUM

Social