piątek, 9 grudnia, 2022

Realizując zamierzone tegoroczne przedsięwzięcia oraz kontynuując tradycję, w dniu 30 stycznia 2010 roku Region IPA Włodawa zorganizował kulig zimowy dla swoich członków.

Pierwsza taka impreza odbyła się w roku 2009 wówczas jednak zabrakło śniegu i konie zamiast sań ciągnęły wozy.

Tegoroczna zima spełniła nasze oczekiwania i  kulig odbył się w zimowej scenerii przy pięknej pogodzie.

zimowe krajobrazy

Kilku stopniowy mróz i słonko rozgrzały nasze serca. Uczestnicy w liczbie ponad 30 osób, całe rodziny z dziećmi, zebraliśmy się w miejscowości Orchówek w przepięknej dolinie starorzecza rzeki Bug skąd saniami zaprzężonymi w rącze konie udaliśmy się na przejażdżkę wokół malowniczych jezior pojezierza łęczyńsko – włodawskiego. Podczas sanny podziwialiśmy zimowe krajobrazy, a naszej wesołej grupie udało się przyciągnąć uwagę mieszkańców lasu stado saren, które przez pewien dystans biegły z naszymi końmi.

Z każdych sań niosły się donośne janczary, które jednak nie były w stanie „przedzwonić” naszych śmiechów i śpiewów. Pomimo odległości pomiędzy saniami udało nam się śpiewać na jedną nutę. Nawet nie zauważyliśmy jak szybko pokonaliśmy trasę kuligu.

Koniec trasy zaplanowaliśmy w stanicy „Pod Kiszarnią” gdzie na wszystkich czekał gorący posiłek i napoje. Smakowaliśmy myśliwski bigos, kiełbasę z ognia, nadbużańską herbatę oraz kresowego grzańca.

posiłek po kuligu

Humory dopisywały. Nasze pociechy, którym było mało sanny przeniosły swoją zabawę na  śnieg, najmłodszy ze wszystkich Maciek z sań przesiadł się na żółwia, aby jak najdłużej i najwolniej poruszać się dalej w nieznane.

szybciej będzie na żółwiu

Przewodniczący Regionu Kolega Krzysztof Paszkiewicz uhonorował najmłodszych uczestników okolicznościowymi upominkami (książeczki, naklejki oraz odblaski-bądź widoczny).

Ognisko i grill dopełniły całości także zabawa po kuligu trwała do ciemnej nocy. Uczestnicy obiecali sobie następna spotkanie na takiej integracyjnej imprezie.

Autor artykułu: Anna Barszcz

Zdjęcia: Jarosław Kopiński

0 Comments

Leave a Comment

Popularne

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

25 maja 2010
Zebranie wyborcze Regionu IPA Włodawa.
Zebranie założycielskie IPA Włodawa
Wyjazd do puszczy.

Wyjazd do puszczy.

21 października 2010
Święto Roweru.

Święto Roweru.

21 października 2010

SOCIAL MEDIA

REKLAMA

img advertisement

ARCHIWUM

Social