poniedziałek, 28 listopada, 2022

W dniach 16 – 25 kwietnia 2010 roku kilkuosobowa grupa fascynatów  narciarstwa zjazdowego z Regionu IPA Włodawa Lubelskiej Grupy Wojewódzkiej, na czele z Przewodniczącym kol. Krzysztofem Paszkiewiczem udała się do kurortu narciarskiego Livigno we Włoszech. Już podczas dojazdu przez Austrię i Szwajcarię podziwialiśmy piękne alpejskie krajobrazy i szczyty gór wyłaniające się z chmur. Martwiliśmy się jedynie o warunki śniegowe,  lecz z każdą chwilą gdy zbliżaliśmy się do celu podróży, śniegu było coraz więcej.

To  My ...
Livigno przywitało nas piękną słoneczną pogodą i dużą ilością turystów z Polski. Pomimo tego ,że przyjechaliśmy w godzinach popołudniowych każdemu z nas nogi rwały się  do nart. Każdy dzień z naszego pobytu spędzaliśmy na trasach zjazdowych. To co nas pozytywnie zaskoczyło to ich różnorodność, dostosowana do umiejętności narciarskich, świetne przygotowanie oraz bardzo duża ilość wyciągów .
Nasz Przewodniczący w akcjii
Popołudnia natomiast upływały nam przy poznawaniu uroków włoskiego kurortu, odwiedzaniu wielu znajdujących się tu   knajp i kafejek ,no i oczywiście degustacje tradycyjnych potraw włoskich: pizzy i makaronów. Nie sposób także nie docenić dużej roli napojów regeneracyjnych, które łagodziły trudy naszych sportowych wyczynów a ze względu na położenie Livigno w strefie wolnocłowej, ceny ich były przyjazne dla naszej kieszeni.
Czas popytu we Włoszech upłynął tak  szybko, że ani się spostrzegliśmy a nasz pobyt dobiegł końca. Szczęśliwie  nikt z nas nie doznał poważniejszych kontuzji i nie musiał korzystać z pomocy medycznej.
Chwila Relaksu w SPA
Co niektórzy przed wyjazdem skorzystali jeszcze z uroków Spa , w ten sposób regenerując siły na wyjazd powrotny. Livigno opuściliśmy co prawda zmęczeni, ale jednocześnie szczęśliwi i zadowoleni z osiągnięć na stokach i dużych postępów w jeździe na nartach. Co niektórzy z nas już teraz sobie przyrzekli, że to urokliwe i przyjazne dla narciarzy miasteczko odwiedzą jeszcze nie raz.
Tekst: Andrzej Szawuła
Zdjęcia: Marek Dejer,Jacek Marlicki, Andrzej Szawuła

0 Comments

Leave a Comment

Popularne

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

25 maja 2010
Zebranie wyborcze Regionu IPA Włodawa.
Zebranie założycielskie IPA Włodawa
Wyjazd do puszczy.

Wyjazd do puszczy.

21 października 2010
Święto Roweru.

Święto Roweru.

21 października 2010

SOCIAL MEDIA

REKLAMA

img advertisement

ARCHIWUM

Social