piątek, 9 grudnia, 2022

Blisko 200 wolontariuszy – w tym 27 osób z Regionu IPA Włodawa włączyło się do finału ogólnopolskiej akcji – Operacja Czysta Rzeka we Włodawie. W efekcie sprzątania rzeki Bug i jej okolic zebrano ponad 2 i pół tony śmieci.

Kolejny rok IPA Włodawa włączyła się w akcję sprzątania rzek i ich okolic. Tegoroczna wiosenna akcja Operacja Czysta Rzeka 2022 we Włodawie miała miejsce w dniu 23 kwietnia. Celem akcji było zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia środowiska i zachęcenie do dbania o czystość naszej pięknej przyrody, z której będą korzystać przyszłe pokolenia. Mimo niekorzystnych prognoz pogody sobotniego poranka wszyscy ochotnicy z 9 grup włodawskiej inicjatywy LWL stawili się do akcji. Grupa z Regionu IPA Włodawa złożona była z naszych członków, Zasłużonych dla IPA, przyjaciół Regionu oraz członków naszych rodzin. Szef włodawskiego Sztabu Akcji Operacja Czysta Rzeka Konrad Smoliński wyposażył nas w worki, rękawiczki i po odprawie w WDK-u ubrani w koszulki z logo akcji ruszyliśmy do działań. O to, żebyśmy mieli siłę do pracy i mogli uzupełniać zapasy kaloryczne zadbała Żabka, która przekazała całą masę pyszności dla wszystkich wolontariuszy. Z całego serca dziękujemy Pani Valentynie, Pani Adriannie i kol. Arkowi za wszelką pomoc i ogromne wsparcie organizacji imprezy!

Drużyna IPA Włodawa sprzątała teren od „Kaflarni” we Włodawie do zbiornika Okopiec w Orchówku. Ponownie na „naszym” odcinku najbardziej zanieczyszczone były okolice ogródków działkowych. Znajdowaliśmy tam wyrzucone buty, okna, butle z kiszonkami, wykładziny, torby, folie, opony, butelki, puszki, meble, części samochodowe, odpady budowlane, sztućce i wiele innych śmieci. Zbierane przez wszystkie grupy olbrzymie ilości odpadów odebrało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej we Włodawie. Efektem całej włodawskiej akcji było ponad 2 i pół tony zebranych śmieci. Wśród „ ciekawszych eksponatów” była m.in. muszla klozetowa, opony i ogromne ilości niedopałków papierosów i tzw. małpek. Wieczorem spędziliśmy czas przy grillu i ognisku, na które również otrzymaliśmy pyszności od Żabki, zaś wyjątkowym podsumowaniem tego dnia był zorganizowany w ogródku WDK „ Koncert dla Rzeki” i fenomenalny Gordiy Starukh oraz DJ Krzaku.

Z całego serca dziękuję wszystkim za udział w Akcji, a mieszkańców naszej pięknej okolicy bardzo proszę – ludzie, nie śmiećcie!

Powtórka akcji po wakacjach 🙂

Tekst: Przewodnicząca IPA Włodawa

Zdjęcia : Agnieszka, Beata, Benka, Blaha, Dariusz Bójko,

Tags: ,

Related Article

0 Comments

Leave a Comment

Popularne

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

25 maja 2010
Zebranie wyborcze Regionu IPA Włodawa.
Zebranie założycielskie IPA Włodawa
Wyjazd do puszczy.

Wyjazd do puszczy.

21 października 2010
Święto Roweru.

Święto Roweru.

21 października 2010

SOCIAL MEDIA

REKLAMA

img advertisement

ARCHIWUM

Social