niedziela, 25 września, 2022

Z dniem 1 lipca 2015 roku swoją działalność rozpoczął Klub Motocyklowy RIDERS OF IPA Włodawa. Jest to Klub zrzeszający czynnych i emerytowanych funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej będących członkami IPA, a także osoby zasłużone dla IPA i Klubu. Barwy / logo/ Klubu są tożsame z logo Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Sekcja Polska a dewizą jest międzynarodowe hasło wyrażone w języku esperanto „SERVO PER AMIKECO” (służyć poprzez przyjaźń).  Klubowi przewodzi z ramienia funkcjonariuszy Policji – Jerzy Kiec ( vel Virus) zaś z ramienia Straży Granicznej – Marek Korzeniewski ( vel Korzonek).

Każdego roku nasi Ridersi uczestniczą w wielu różnorodnych inicjatywach, promują zasady bezpieczeństwa, zasady klubowe oraz barwy IPA i idee naszego Stowarzyszenia. W tym roku początek sezonu obfitował w wiele różnorodnych wydarzeń. Mimo, że podobno pierwsze oznaki wiosny można poznać po budzącej się z zimowego snu przyrodzie,my wiemy, że nie tylko świergot ptaków ale i odgłosy odpalanych i szykowanych do sezonu motocykli budzi ze snu jakże wyczekiwaną porę roku. Pomimo jeszcze dość chłodnej i zmiennej aury niecierpliwi miłośnicy jednośladów rozpoczęli sezon organizując liczne w tym okresie imprezy rozpoczynające sezon motocyklowy.

Nasi koledzy z Riders of IPA Włodawa z Bonem na czelena początku kwietnia 2019 roku udali na organizowany przez Częstochowskie Stowarzyszenie Motocyklistów i Cyklistów Zjazd Gwiaździsty, który jak co roku zjednoczył tysiące motocyklistów na Jasnej Górze. Tradycyjna Msza Święta w intencji motocyklistów i poświęcenie naszych stalowych rumaków wybłagać ma wstawiennictwo i łaski Czarnej Madonny u Najwyższej Instancji dla nas wszystkich. Kilka dni później nasi motocykliści otwierali sezon w Licheniu a w dniu 14 kwietnia nasi członkowie uczestniczyli w organizowanej przez Stowarzyszenie Moto Inicjatywa na terenie Parku Technologicznego w Lublinie imprezie inaugurującej sezon motocyklowy. W barwach klubowych, na swych rączych rumakach nasi Ridersi przyćmiewali pozostałych uczestników.

Najpiękniejszy miesiąc w roku rozpoczął się udziałem Riders of IPA Włodawa w MotoMajówce w przepięknej Kotlinie Kłodzkiej. W dniach 1-4 maja reprezentacja naszych motocyklistów udała się tam na zaproszenie Right Riders Warszawa, którzy z rozmachem uczcili swoje 10-lecie. Miło było spotkać dawno niewidzianych znajomych, wymienić wspomnienia i wspólnie dzielić ten czas. Na miejsce spotkania nasi przyjaciele wybrali wyjątkowe miejsce. Piękna pogoda i nieodparty urok Sudetów obfitujących w tajemnicze miejsca pozwolił na niezwykle aktywne spędzanie czasu. Zwiedzaliśmy fortyfikacje Dolnego Śląska – Twierdzę Srebrna Góra, Skalne Miasto, błądziliśmy między czasem zaskakującymi formacjami skalnymi by następnie podziwiać zapierające dech widoki. Kto nie był niech żałuje…

Pomimo, że w tym roku kolejna Nadbużańska Biesiada Motocyklowa w Sławatyczach na którą tak bardzo wszyscy czekali musiała zostać odwołana w dniu 11 maja 2019 roku udało się spotkać naszym Ridersom u Skrzydlatej Agnieszki w Susznie pod Włodawą. Spotkaniu przewodził Virus – Prezydent Riders of IPA Włodawa, udział w nim brali członkowie klubu oraz zaproszeni goście z Riders of IPA Staszów i Tarnów. Szczególnie miło było nam gościć Prezydenta Ridersów Kiwaczka, który razem z Virusem i naszą Przewodniczącą IPA Włodawa – Bożeną Benią Szymańską wręczyli legitymacje nowym zasłużonym, nowe legitymacje „starym” zasłużonym członkom IPA, certyfikat X lecia kol. Darkowi obchodzącemu jubileusz swojego członkostwa a także powitali naszych kandydatów na członków Riders of IPA Włodawa. Spotkanie nie mogło odbyć się beż dobrego jedzenia, muzyki i fantastycznego humoru.

25 maja 2019 roku nasi członkowie uczestniczyli w XII Kapucyńskim Pikniku Motocyklowym przed pałacem Sanguszków w Lubartowie. Piknik jak co roku obok licznych konkursów i atrakcji miał szczytny cel. Zbierano fundusze na leczenie i rehabilitację chorego Damiana oraz przeprowadzono zbiórkę krwi.

Gdy jedni mieli wytężoną pracę inni wyjechali na fantastyczny urlop – pod koniec maja członkowie IPA Włodawa wyruszyli na Lazurowe Wybrzeże, by dumnie i z godnością reprezentować nasz region i barwy klubu motocyklowego Riders of IPA. Nasi członkowie mieli okazję poznać niektóre tajemnice Legii Cudzoziemskiej, przejść się po czerwonym dywanie w Cannes i złapać trochę słońca. Naszywki na kamizelkach we francuskim słońcu lśniły wzbudzając zainteresowanie i podziw pozostałych. Kilka z naszych gadżetów zostało tam na zawsze przypominając o naszej obecności i o tym, że jeszcze tam wrócimy!

Na cały rozpoczęty sezon życzymy mnóstwo bezpiecznych i szybkich zakrętów, gdzie guma super lepi, gumowych drzew wzdłuż drogi i wiatru zawsze w plecy!

Tekst : Dorka

Zdjęcia : Sylwka, Misiaczek, Dorka, Fox, Ula, Virus, Benka, Ilonka

Tags:

Related Article

0 Comments

Leave a Comment

Popularne

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

25 maja 2010
Zebranie wyborcze Regionu IPA Włodawa.
Zebranie założycielskie IPA Włodawa
Wyjazd do puszczy.

Wyjazd do puszczy.

21 października 2010
Święto Roweru.

Święto Roweru.

21 października 2010

SOCIAL MEDIA

REKLAMA

img advertisement

ARCHIWUM

Social