Site icon IPA Region Włodawa

IV edycja rajdu „Szlakiem Polskich Granic”

rowery_2013_pierwszy_dzien3W dniu 03.06.2013 roku w Koszalinie rozpoczęliśmy już IV edycję rowerowego rajdu „Szlakiem Polskich Granic„. W tym gościnnym mieście zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez Komendanta COS SG. Mieliśmy również możliwość zapoznać się z bogatymi zbiorami „Sali tradycji formacji granicznych” po której nas oprowadził pan mjr SG Mariusz Skrzyński. W podziękowaniu przekazaliśmy pamiątkę z nadzieją, że „zasili” ona zbiory Sali tradycji.

Oprócz Komendanta COS SG uroczystego otwarcia naszego rajdu dokonał Prezydent Sekcji Polskiej IPA kolega Arkadiusz Skrzypczak.

I wreszcie po rocznej przerwie byliśmy znowu „na szlaku”. Pogoda znośna – bo nie padał deszcz, za to silnego wiatru prosto w twarz nie brakowało na całym odcinku. Trasa prowadziła śladami walk o wał pomorski (między innymi: Kołobrzeg) oraz przy ruinach kościoła pochłoniętego przez morski żywioł w Trzęsaczu. Po przejechaniu 135 km (pomimo wiatru średnia prędkość: 22 km/godz) zatrzymaliśmy się na nocleg w Wisełce. Tutaj ładujemy akumulatory do jutrzejszego odcinka.

Autor tekstu: Dariusz Żmijski

Autor zdjęć: Wojciech Kupracz

Exit mobile version