Site icon IPA Region Włodawa

Oddając krew ratujesz życie. Apel do wszystkich o oddawanie krwi, której zapasy się kończą. Pomożesz?

W związku z tym, że zapasy krwi się kończą, zaś nadchodzący sezon letni obfituje w wiele nieszczęśliwych wypadków – proszę wszystkich, którzy mogą o oddawanie krwi i osocza. Oddając krew ratujemy życie!

W minionym tygodniu Korzonek – VicePrezydent naszych Ridersów po raz kolejny oddał krew – dzięki niemu i innym dawcom możliwe jest ratowanie ludzkiego życia. W naszym Regionie mamy wielu krwiodawców, a także odznaczonych za najcenniejszy z darów – krew, która jest darem życia. Wszystkim z całego serca dziękuję i gratuluję !

Krew to jeden z podstawowych płynów ustrojowych w organizmie człowieka. Różne sytuacje życiowe mogą powodować utratę większej lub mniejszej jej ilości. Przy niewielkim ubytku, nasz organizm jest w stanie sam go zregenerować. Większe krwotoki mogą stać się przyczyną realnego zagrożenia życia lub zdrowia poszkodowanego. Również wiele chorób, mogących zaistnieć bez nagłych wypadków, wymaga podania pacjentowi krwi pełnej lub pojedynczych jej składników. Stąd też zawsze istnieje potrzeba oddawania krwi. Mimo ogromnych postępów, jakie czyni w ostatnich latach medycyna, nie udało się wynaleźć preparatu sztucznie wytwarzanego, który mógłby w pełni zastąpić życiodajny płyn, nieustannie krążący w naszych tętnicach i żyłach. Współczesna opieka medyczna nie jest w stanie obejść się bez ważnych partnerów – krwiodawców, którzy są jedynym źródłem zaopatrzenia w ten niezastąpiony lek.

Proszę wszystkich krwiodawców o informację o donacjach 🙂

Z góry dziękuję za Waszą aktywność i pomoc !

z pozdrowieniami Servo Per Amikeco

Wasza Przewodnicząca

Zdjęcia : Korzonek

Tekst : Przewodnicząca

( źródło ; Klub Honorowego Dawcy Krwi

Exit mobile version