Site icon IPA Region Włodawa

Operacja Czysta Rzeka z IPA Włodawa 2021

Ponad 35 wolontariuszy z Regionu IPA Włodawa włączyło się do finału ogólnopolskiej akcji – Operacja Czysta Rzeka. W efekcie sprzątania rzeki Bug i jej okolic zebrano ponad 350 worków śmieci i odpady wielkogabarytowe.

Tegoroczny wiosenny finał największej ogólnopolskiej akcji sprzątania rzek i ich okolic – Operacja Czysta Rzeka 2021 miał miejsce w dniu 17 kwietnia we Włodawie. Celem akcji było zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia środowiska i zachęcenie do dbania o czystość naszej pięknej przyrody, z której przecież będą korzystać przyszłe pokolenia. Mimo niekorzystnych prognoz pogody sobotniego poranka wszyscy stawili się do akcji. Wśród wielu innych sztabów, które włączyły się w sprzątanie rzeki Bug najliczniejsza była grupa z Regionu IPA Włodawa złożona z naszych członków, Zasłużonych dla IPA, przyjaciół Regionu oraz członków naszych rodzin. Niektórzy przyjechali nawet blisko 500 km by nam pomóc w działaniach. Przed rozpoczęciem działań spotkanie było okazją do wręczenia legitymacji naszym Zasłużonym dla IPA oraz nowym członkom IPA Włodawa ( Gratulujemy!). Szef włodawskiego Sztabu akcji Operacja Czysta Rzeka Konrad Smoliński wyposażył nas w worki, rękawiczki i po odprawie ubrani w koszulki z logo akcji ruszyliśmy do działań. Przez ponad 5 godzin drużyna IPA Włodawa sprzątała przeszło 10 kilometrowy teren od „Kiszarni” w Orchówku do „Kaflarni” we Włodawie. Nasi koledzy Robert i Grzegorz po sprzątnięciu swojego odcinka do końca dnia zabierali samochodem odpady zebrane przez włodawskie sztaby i zwozili je w ustalone miejsce – skąd następnie olbrzymie ilości odpadów odebrało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej we Włodawie. Ilość, rodzaj śmieci i tym samym poziom nieodpowiedzialności śmiecących był przerażający. Efektem całej włodawskiej akcji było ponad 350 worków zebranych śmieci oraz odpady wielkogabarytowe takie jak: opony, fotele samochodowe, meble, części aut czy środki higieniczne.

Z całego serca dziękuję wszystkim za udział w Akcji!

Kolejne akcje sprzątania rzeki Bug 27 czerwca i 28 sierpnia 2021 roku. Miejmy nadzieję, że kolejne akcje będą napawały optymizmem i ludzie przestaną śmiecić. Będziemy to monitorować 🙂

O rejestracji wolontariuszy powiadomię niebawem 🙂

Tekst/zdjęcia : Przewodnicząca IPA Włodawa

fot. D.Bójko

Exit mobile version