środa, 7 grudnia, 2022

Pasje naszych członków cz. III – Sławek.

Sławomir Franc : pisarz, motocyklista, rowerzysta….Właśnie ukazała się jego nowa książka pt. „Kryminalnie w Koziej Wólce”. Jest to fabularyzowany scenariusz sztuki teatralnej profesjonalnie zilustrowany przez Grzegorza Gwardiaka. Książka ta jest satyrą obyczajową, w której autor  starał się ukazać – nieco w krzywym zwierciadle – stosunki społeczno-kulturowe panujące w naszym społeczeństwie wraz ich zaletami i wadami. Polecamy lekturę!

1394354_888768537912884_5146785064270014061_n

Sławomir Franc urodził się i mieszka w Kraśniku. Ukończył Państwowe Technikum Rolnicze w Wólce Gościeradowskiej, studia wyższe odbył na Uniwersytecie Marii – Curie Skłodowskiej w Lublinie na kierunku Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowo – Techniczna. W 2014 roku uzyskał tytuł naukowy doktora nauk społecznych w dyscyplinie naukowej – politologia. Autor i współautor ponad dwudziestu publikacji naukowych z dziedziny prawa, nauk społecznych i historii. Emeryt policyjny, uczestnik Misji Pokojowej ONZ w XIV rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie. Mąż, ojciec trójki dzieci, paralotniarz, rowerzysta, motocyklista i mors, aktor – amator w Teatrze Pokoleń przy GCK w Siennicy Różanej. Właśnie ukazała się nowa książka Sławomira  Franc pt. „Kryminalnie w Koziej Wólce”.

Jest to fabularyzowany scenariusz sztuki teatralnej profesjonalnie zilustrowany przez Grzegorza Gwardiaka. Książka ta jest satyrą obyczajową, w której autor  starał się ukazać – nieco w krzywym zwierciadle – stosunki społeczno-kulturowe panujące w naszym społeczeństwie wraz ich zaletami i wadami.

S. Franc, „Kryminalnie w Koziej Wólce”, Krasnystaw 2016, ss. 100, ISBN 978-83-943012-5-5.

Krótki opis fabuły:

Rzecz dzieje się na posterunku policji w małej miejscowości gminnej, gdzie komendant dowiaduje się o tajemniczym zniknięciu świeżo wybranego wójta – młodego i wykształconego kawalera. Sytuacja jest o tyle niepokojąca, gdyż tenże wójt uchodził za człowieka niezwykle ułożonego i obowiązkowego. Zaznaczyć jednak należy, że od jakiegoś czasu po wsi krążyły plotki, w których wójt był kluczową postacią, a sytuacje w nich opisywane rodziły kolejne niesamowite historie. Jedni mówili, że wójt widziany był w towarzystwie wysokiego urzędnika z województwa, inni zaś opowiadali, że ktoś widział go w towarzystwie niezwykle pięknej, długonogiej blondynki, a jeszcze inni, że został aresztowany czy też wręcz porwany przez terrorystów. Plotki te mieszając się ze sobą, przybierają charakter niezwykłej afery o podłożu kryminalno – obyczajowo – korupcyjnym. Rozwiązanie tejże zagadki, pomimo zaangażowania kilku osób, nie jest wcale takie proste. Całość komplikuje też to, że przez posterunek co i rusz przewijają się kolejne osoby, przynosząc nowe, najczęściej sprzeczne ze sobą informacje dotyczące zaginionego wójta, wprowadzając tym samym jeszcze większy zamęt. W kolejnej odsłonie już nie tylko miejscowa policja zajmuje się wyjaśnieniem zagadki. Do akcji wkraczają kobiety z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich oraz kilkoro innych mieszkańców wioski. Osoby te knując kolejne intrygi i głosząc niedorzeczne opowieści, wprowadzają jeszcze większe zamieszanie oraz publicznie oczerniają nieobecnego wójta. W wyniku tychże działań wychodzi niestety prywata i zaściankowość niektórych postaci. Kluczowym okazuje się również to, że plotka i insynuacja jest o wiele więcej warta niż rzetelna i oparta na faktach wiarygodna informacja. Szczęśliwie dla wszystkich historia kończy się dobrze, a zagadka zniknięcia wójta poniekąd sama się rozwiązuje…

6441345535

Książka  dostępna pod  linkiem :

http://allegro.pl/ksiazka-pt-kryminalnie-w-koziej-wolce-i6441345535.html

Bardzo gorąco polecamy książkę i gratulujemy autorowi!!! Czekamy na więcej!

DSCF6677

Test i zdjęcia na podstawie opisu  S. Franc

0 Comments

Leave a Comment

Popularne

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

25 maja 2010
Zebranie wyborcze Regionu IPA Włodawa.
Zebranie założycielskie IPA Włodawa
Wyjazd do puszczy.

Wyjazd do puszczy.

21 października 2010
Święto Roweru.

Święto Roweru.

21 października 2010

SOCIAL MEDIA

REKLAMA

img advertisement

ARCHIWUM

Social