poniedziałek, 3 października, 2022

W dniu 29 września ( sobota), podczas drugiego dnia Festiwalu Trzech Kultur przy ul. Rynek -w rejonie Czworoboku będzie stał krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Krew będzie  można oddawać w godzinach od 10:00 do 14:00. Tradycyjnie zachęcam byśmy włączyli się w tą akcję. Ze względów organizacyjnych i w celu pięknego rozpoczęcia dnia zapraszam członków Naszego Regionu na godz. 10.15. Koordynatorem działań w tym roku będzie kol. Piotr Niewiadomski.

Krew to jeden z podstawowych płynów ustrojowych w organizmie człowieka. Różne sytuacje życiowe mogą powodować utratę większej lub mniejszej jej ilości. Przy niewielkim ubytku, nasz organizm jest w stanie sam go zregenerować. Większe krwotoki mogą stać się przyczyną realnego zagrożenia życia lub zdrowia poszkodowanego. Również wiele chorób, mogących zaistnieć bez nagłych wypadków, wymaga podania pacjentowi krwi pełnej lub pojedynczych jej składników. Stąd też zawsze istnieje potrzeba oddawania krwi. Mimo ogromnych postępów, jakie czyni w ostatnich latach medycyna, nie udało się wynaleźć preparatu sztucznie wytwarzanego, który mógłby w pełni zastąpić życiodajny płyn, nieustannie krążący w naszych tętnicach i żyłach. Współczesna opieka medyczna nie jest w stanie obejść się bez ważnych partnerów – krwiodawców, którzy są jedynym źródłem zaopatrzenia w ten niezastąpiony lek.

Zapasy krwi się kurczą, zaś nadchodzący sezon zimowy obfituje w wiele nieszczęśliwych wypadków – dlatego też po raz kolejny włączmy się do tej akcji!

z pozdrowieniami –

Wasza Przewodnicząca

( źródło ; Klub Honorowego Dawcy Krwi )

Tags: ,

Related Article

0 Comments

Leave a Comment

Popularne

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

25 maja 2010
Zebranie wyborcze Regionu IPA Włodawa.
Zebranie założycielskie IPA Włodawa
Wyjazd do puszczy.

Wyjazd do puszczy.

21 października 2010
Święto Roweru.

Święto Roweru.

21 października 2010

SOCIAL MEDIA

REKLAMA

img advertisement

ARCHIWUM

Social