piątek, 9 grudnia, 2022

18 czerwca 2022 roku na nadbużańskich błoniach odbył się po raz piąty Wrak Race – czyli wyścigi wraków. Organizatorem wydarzenia był Włodawski Dom Kultury, a my kolejny rok wspieraliśmy organizację tego przedsięwzięcia.  W niezwykle gorącej atmosferze, żarze lejącym się z nieba, pyle i hałasie członkowie IPA Włodawa sędziowali wyścigom.

Dziś rano na nadbużańskich błoniach w rejonie zbiornika Okopiec spotkali się członkowie IPA Włodawa w celu przeprowadzenia odprawy technicznej uczestników wyścigu, sprawdzenia trasy i przygotowania wszystkich do bezpiecznego przebiegu wydarzenia. Przygotowanie aut było niezwykle pomysłowe – było policyjne auto, pojazd „ straszy”, rakieta na dachu, drewniany spojler, świnki i inne zwierzaki zdobiące pojazdy. Łącznie startowało blisko 30 ekip. Po odprawie zawodników i losowaniu pozycji o 10.00 rozpoczęły się jazdy na torze. Już na pierwszym wyścigu odpadła jedna drużyna, kilka zgubiło zderzaki, koła i inne elementy. Ścigający się reagowali na sygnały sędziów i w żarze lejącym się z nieba, pyle i hałasie niezwykle widowiskowo śmigali po torze. Nie doszło do poważniejszych zdarzeń. Wyścigom towarzyszył też piknik rodzinny – były dmuchańce, foodtracki oraz możliwość przejazdu WrakTaxi. Podczas imprezy do specjalnie oznakowanych puszek wolontariusze zbierali datki na rzecz Szymona Taratyckiego. W finale brało udział aż 11 drużyn, rywalizacja była niezwykle ostra. Zwycięzcy – w tym nasz lokalny mistrz Rychu, który zajął dziś II miejsce przekazali na rzecz Szymonka swoje wygrane. Gratulujemy postawy!

Tu można przekazać wpłaty na rzecz Szymka :

https://sercadlamaluszka.pl/nasi…/szymon-taratycki

Bardzo dziękuję Arturowi, Irkowi, Łukaszowi, obu Pawłom, obu Maćkom i obu Markom za udział w przygotowaniach wydarzenia oraz cały dzień sędziowania. I oczywiście Reni i ekipie WDKu, że to wszystko tak super przygotowali. Jesteście fantastyczni i niezniszczalni 🙂 Widzimy się na kolejnych wydarzeniach 🙂

A już dziś wieczorem o 20 koncert w ogórku WDKu 🙂

Tekst/ zdjęcia : Przewodnicząca IPA Włodawa

A tu Więcej zdjęć z wydarzenia :

https://www.facebook.com/media/set?vanity=WDK.Fanpage&set=a.5181027021975272

Fot. WDK

Tags: , , ,

Related Article

0 Comments

Leave a Comment

Popularne

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

25 maja 2010
Zebranie wyborcze Regionu IPA Włodawa.
Zebranie założycielskie IPA Włodawa
Wyjazd do puszczy.

Wyjazd do puszczy.

21 października 2010
Święto Roweru.

Święto Roweru.

21 października 2010

POLECANE WPISY

Święta… Święta… Nowy Rok.
Zapraszam na zebranie Regionu IPA Włodawa
Uwaga ! Konkurs !

Uwaga ! Konkurs !

1 sierpnia 2020
Sylwester z IPA

Sylwester z IPA

15 listopada 2022

SOCIAL MEDIA

REKLAMA

img advertisement

ARCHIWUM

Social