Site icon IPA Region Włodawa

Wyjazd do puszczy.

W dniach 24 – 26 kwietnia 2009 r. Prezydium Regionu IPA Włodawa zorganizowało wyjazd do Puszczy Białowieskiej. 24 kwietnia w godzinach popołudniowych, w znakomitych humorach wyruszyliśmy z placu KPP we Włodawie. Dzięki naszemu kierowcy trasę z Włodawy  do Dubicz Cerkiewnych pokonaliśmy (z krótkimi przerwami na uzupełnienie kalorii) w zadziwiająco krótkim czasie i jeszcze przed zmierzchem przyjechaliśmy na kwatery w Placówce Straży Granicznej, gdzie przyjął nas Komendant PSG w Dubiczach Cerkiewnych Pan ppłk. Jan Niczyporuk.

Na miejscu zostaliśmy mile zaskoczeni panującymi warunkami – schludnie  i estetycznie urządzone pokoje oraz aneks kuchenny połączony z jadalnią. W dniu następnym  po śniadaniu wyruszyliśmy do Białowieży, gdzie zwiedziliśmy Ogród Zoologiczny. Ponadto wyśmienita słoneczna pogoda sprowokowała nas do spaceru po ogrodzie botanicznym. Trzeciego dnia przed wyjazdem z przyjaznej nam placówki zorganizowaliśmy sobie pieszą wycieczkę krajoznawczą, w trakcie której mogliśmy obejrzeć typową dla tegoż regionu architekturę oraz krajobraz z lasami i zalewem. Niestety nie doszło do skutku wędkowanie w zalewie z uwagi na wiejący wiatr.

W drodze powrotnej do Włodawy, dzięki gościnności naszej koleżanki Ani Baj wstąpiliśmy do jej rodzinnego domu, gdzie mogliśmy popróbować  parowanych ziemniaków  ze swojskim masłem oraz solą. Do Włodawy wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z takiego weekendu. Ten weekendowy wyjazd odbył się dzięki życzliwości Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku Pana płk SG Leszka Czecha, który zezwolił  na wykorzystanie pokoi gościnnych w PSG Dubicze Cerkiewne. Jednakże szczególne podziękowania kierujemy do państwa Ewy i Stanisława Romana Bajuków, zaprzyjaźnionych z Regionem IPA Włodawa, którzy spędzili razem z nami weekend i którzy zapewnili nam transport w czasie jego trwania.

Exit mobile version