poniedziałek, 28 listopada, 2022

W dniach 21-22 sierpnia 2009r. odbył się I Świętokrzyski Pieszy Rajd IPA zorganizowany przez Świętokrzyską Grupę Wojewódzka IPA i Mazowiecką Grupę Wojewódzka IPA.

Patronat nad rajdem objęli:

Prezydent Sekcji Polskiej IPA – Arkadiusz Skrzypczak

Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach – mł. insp. Mirosław Schossler

Starosta Powiatu Kieleckiego – Zenon Janus

Głównym celem rajdu była integracja członków IPA z grup wojewódzkich, regionów całej Polski, poznanie piękna przyrody i kultury Gór Świętokrzyskich oraz historii Ziemi Mazowieckiej oraz podnoszenie sprawności fizycznej, rekreacja i wypoczynek. Jednym z uczestników pieszego rajdu była drużyna z Regionu IPA Włodawa.

Chwila odpoczynku
Zgodnie z programem i regulaminem rajdu, uczestnicy na trasie oraz poza nią zdobywali punkty do klasyfikacji drużynowej.
Nasi zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej, pokonując pozostałe drużyny w ostatniej konkurencji teście wiedzy o IPA oraz o ziemi kieleckiej. Z rąk Wiceprezydenta SP IPA Ryszarda Maciałczyka otrzymaliśmy okazały puchar ufundowany przez starostę kieleckiego.

Gratulował nam również Prezes LGW kolega Piotr Wójcik, który to na wieść o naszym zwycięstwie postanowił przybyć w urokliwe strony Puszczy Jodłowej, aby uczestniczyć w ceremonii nagradzania zwycięzców.

W konkursie muzycznym koleżanka Ania „wyśpiewała” wyróżnienie. Na trasę rajdu organizatorzy sprowadzili telewizję regionalną, która swój reportaż wyemitowała w programie lokalnym na ekranie TVP 2.

Drugiego dnia zwiedziliśmy Św. Krzyż oraz z zaproszeniami udaliśmy się na rozpoczynające się w Nowej Słupi już po raz 42 Dymarki Świętokrzyskie. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy i czas było wracać.

Impreza godna polecenia i naśladowania. Organizatorzy już zapowiedzieli przygotowania do następnej kolejnej edycji, a nawet zaprosili już wszystkich uczestników na 62-gi Rajd Świętokrzyski. Wielkie słowa uznania i podziękowania należą się organizatorom, którzy poważnie podeszli do przedsięwzięcia. Na trasach rajdu organizatorzy nie odmawiali pomocy w żadnej sytuacji.

Galeria Foto z imprezy

Autor tekstu: Wojciech Sokołowski
Sekretarz Regionu IPA Włodawa

Tags: ,

Related Article

No Related Article

0 Comments

Leave a Comment

Popularne

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

25 maja 2010
Zebranie wyborcze Regionu IPA Włodawa.
Zebranie założycielskie IPA Włodawa
Wyjazd do puszczy.

Wyjazd do puszczy.

21 października 2010
Święto Roweru.

Święto Roweru.

21 października 2010

SOCIAL MEDIA

REKLAMA

img advertisement

ARCHIWUM

Social