środa, 7 grudnia, 2022

Zapraszamy na piękną historyczną przygodę, którą połączymy z pożyteczną aktywnością 🤓 Powiat włodawski jest terenem niezwykle bogatym historycznie i jak wiecie, już wiele razy braliśmy udział w działaniach dotyczących porządkowania miejsc pamięci. Tym razem chcemy się wybrać w miejsce stanowiące prawdziwą perłę historyczną – rejon średniowiecznego grodziska w Andrzejowie. Na szczycie dawnego grodu usypanego w kształcie ściętego stożka znajduje się niszczejący i zapomniany cmentarz prawosławny, a u podnóża m.in. mogiła polskich żołnierzy poległych w roku 1920. Wokół znajduje się wspaniale zachowana fosa niestety mocno zakrzaczona. Zgodnie z Decyzją Konserwatora Zabytków oraz zgodą właściciela gruntu w dniu 19 listopada ( sobota) od godziny 9 nasi członkowie i Stowarzyszenie Odkrywców Ziemi Włodawskiej spotka się na miejscu, by podjąć prace porządkowe.

Wszystkich naszych członków i sympatyków serdecznie zapraszamy do udziału w tej inicjatywie.

Szczegóły u organizatora działań Roberta Tokarskiego. W sprawie wspólnego wyjazdu ze Sławatycz należy się kontaktować z Korzonkiem, z Lublina ze Stasiem Jaroszyńskim ( oni też już wszystko wiedzą o działaniach) albo we Włodawie bezpośrednio z Tokarem.

Edit:

Sobota godz. 8;15 zbiórka pod SP3 we Włodawie. Jak ktoś nie ma transportu, to będzie okazja się z kimś zabrać. Dajcie znać mi lub bezpośrednio Tokarowi kto się wybiera i kto zabiera sprzęt bo będzie bus na kosy itp. to zabiorą 🙂

Ściskam mocno !

Wasza Przewodnicząca

Tekst/zdjęcia : Tokarek

0 Comments

Leave a Comment

Popularne

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

25 maja 2010
Zebranie wyborcze Regionu IPA Włodawa.
Zebranie założycielskie IPA Włodawa
Wyjazd do puszczy.

Wyjazd do puszczy.

21 października 2010
Święto Roweru.

Święto Roweru.

21 października 2010

SOCIAL MEDIA

REKLAMA

img advertisement

ARCHIWUM

Social