-7.1 C
Włodawa

KULIG 2010

POLECAMY - Najnowsze Wpisy

Realizując zamierzone tegoroczne przedsięwzięcia oraz kontynuując tradycję, w dniu 30 stycznia 2010 roku Region IPA Włodawa zorganizował kulig zimowy dla swoich członków.

Pierwsza taka impreza odbyła się w roku 2009 wówczas jednak zabrakło śniegu i konie zamiast sań ciągnęły wozy.

Tegoroczna zima spełniła nasze oczekiwania i  kulig odbył się w zimowej scenerii przy pięknej pogodzie.

zimowe krajobrazy

Kilku stopniowy mróz i słonko rozgrzały nasze serca. Uczestnicy w liczbie ponad 30 osób, całe rodziny z dziećmi, zebraliśmy się w miejscowości Orchówek w przepięknej dolinie starorzecza rzeki Bug skąd saniami zaprzężonymi w rącze konie udaliśmy się na przejażdżkę wokół malowniczych jezior pojezierza łęczyńsko – włodawskiego. Podczas sanny podziwialiśmy zimowe krajobrazy, a naszej wesołej grupie udało się przyciągnąć uwagę mieszkańców lasu stado saren, które przez pewien dystans biegły z naszymi końmi.

Z każdych sań niosły się donośne janczary, które jednak nie były w stanie „przedzwonić” naszych śmiechów i śpiewów. Pomimo odległości pomiędzy saniami udało nam się śpiewać na jedną nutę. Nawet nie zauważyliśmy jak szybko pokonaliśmy trasę kuligu.

Koniec trasy zaplanowaliśmy w stanicy „Pod Kiszarnią” gdzie na wszystkich czekał gorący posiłek i napoje. Smakowaliśmy myśliwski bigos, kiełbasę z ognia, nadbużańską herbatę oraz kresowego grzańca.

posiłek po kuligu

Humory dopisywały. Nasze pociechy, którym było mało sanny przeniosły swoją zabawę na  śnieg, najmłodszy ze wszystkich Maciek z sań przesiadł się na żółwia, aby jak najdłużej i najwolniej poruszać się dalej w nieznane.

szybciej będzie na żółwiu

Przewodniczący Regionu Kolega Krzysztof Paszkiewicz uhonorował najmłodszych uczestników okolicznościowymi upominkami (książeczki, naklejki oraz odblaski-bądź widoczny).

Ognisko i grill dopełniły całości także zabawa po kuligu trwała do ciemnej nocy. Uczestnicy obiecali sobie następna spotkanie na takiej integracyjnej imprezie.

Autor artykułu: Anna Barszcz

Zdjęcia: Jarosław Kopiński

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Przewodnicząca
Przewodniczącahttps://ipa.wlodawa.eu
Bożena Szymańska – IPA Włodawa

Nowe Wpisy

Prognoza Pogody

Włodawa
zachmurzenie duże
-7.1 ° C
-7.1 °
-7.1 °
97 %
2.7kmh
100 %
wt.
-7 °
śr.
-0 °
czw.
-0 °
pt.
-2 °
sob.
-3 °

Polecamy

Całym sercem z Wrocławiem…

Trzymamy linię ! Całym sercem łączymy się z Wrocławiem i wspieramy jak możemy. W dniu 1 grudnia 2023 roku, około godz. 22.30 we Wrocławiu...

Oddaj krew – uratuj życie !

Dziś w KMP w Lublinie można oddawać krew w ramach akcji oddaj krew - uratuj życie! Krew to jeden z podstawowych płynów ustrojowych w...

Kolejna edycja szkolenia z techniki jazdy w ODTJ w Lublinie dla IPA Włodawa

17 listopada 2023 r. członkowie IPA Włodawa mogli ponownie spróbować swoich sił na torze Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie....

ELEKTRONICZNE LEGITYMACJE IPA

Zakończone sukcesem próby przygotowywania w sposób automatyczny legitymacji członkowskich w wersji elektronicznej sprawiły, że w przyszłym roku będziemy mieli legitymacje tradycyjne i elektroniczne. Ze...