-0 C
Włodawa

KULIG 2010

POLECAMY - Najnowsze Wpisy

Realizując zamierzone tegoroczne przedsięwzięcia oraz kontynuując tradycję, w dniu 30 stycznia 2010 roku Region IPA Włodawa zorganizował kulig zimowy dla swoich członków.

Pierwsza taka impreza odbyła się w roku 2009 wówczas jednak zabrakło śniegu i konie zamiast sań ciągnęły wozy.

Tegoroczna zima spełniła nasze oczekiwania i  kulig odbył się w zimowej scenerii przy pięknej pogodzie.

zimowe krajobrazy

Kilku stopniowy mróz i słonko rozgrzały nasze serca. Uczestnicy w liczbie ponad 30 osób, całe rodziny z dziećmi, zebraliśmy się w miejscowości Orchówek w przepięknej dolinie starorzecza rzeki Bug skąd saniami zaprzężonymi w rącze konie udaliśmy się na przejażdżkę wokół malowniczych jezior pojezierza łęczyńsko – włodawskiego. Podczas sanny podziwialiśmy zimowe krajobrazy, a naszej wesołej grupie udało się przyciągnąć uwagę mieszkańców lasu stado saren, które przez pewien dystans biegły z naszymi końmi.

Z każdych sań niosły się donośne janczary, które jednak nie były w stanie „przedzwonić” naszych śmiechów i śpiewów. Pomimo odległości pomiędzy saniami udało nam się śpiewać na jedną nutę. Nawet nie zauważyliśmy jak szybko pokonaliśmy trasę kuligu.

Koniec trasy zaplanowaliśmy w stanicy „Pod Kiszarnią” gdzie na wszystkich czekał gorący posiłek i napoje. Smakowaliśmy myśliwski bigos, kiełbasę z ognia, nadbużańską herbatę oraz kresowego grzańca.

posiłek po kuligu

Humory dopisywały. Nasze pociechy, którym było mało sanny przeniosły swoją zabawę na  śnieg, najmłodszy ze wszystkich Maciek z sań przesiadł się na żółwia, aby jak najdłużej i najwolniej poruszać się dalej w nieznane.

szybciej będzie na żółwiu

Przewodniczący Regionu Kolega Krzysztof Paszkiewicz uhonorował najmłodszych uczestników okolicznościowymi upominkami (książeczki, naklejki oraz odblaski-bądź widoczny).

Ognisko i grill dopełniły całości także zabawa po kuligu trwała do ciemnej nocy. Uczestnicy obiecali sobie następna spotkanie na takiej integracyjnej imprezie.

Autor artykułu: Anna Barszcz

Zdjęcia: Jarosław Kopiński

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Przewodnicząca
Przewodniczącahttps://ipa.wlodawa.eu
Bożena Szymańska – IPA Włodawa

Nowe Wpisy

Prognoza Pogody

Włodawa
zachmurzenie umiarkowane
-0 ° C
-0 °
-0 °
59 %
3.6kmh
77 %
czw.
9 °
pt.
12 °
sob.
10 °
niedz.
4 °
pon.
5 °

Polecamy

Kończymy 1 kwartał – więc przypominamy, co to się będzie jeszcze u nas działo :)

Charytatywny koncert dla Paulinki - 19 marca w Lubartowie od godz. 15 w sali widowiskowej SM przy ul. Cichej 6 - gra So Easy...

Operacja Czysta Rzeka 2023 z IPA Włodawa

Po raz kolejny ruszamy ze sprzątaniem ! 1 marca zarejestrowaliśmy naszą akcję IPA Włodawa w ramach operacji Czysta Rzeka 2023. Chętnych do wspólnych działań...

Zaproszenie na koncert charytatywny

Po raz kolejny dzięki zaangażowaniu wielu osób o wielkich sercach odbędzie się koncert charytatywny "Serce dla serca " na rzecz dzielnej wojowniczki Paulinki. Tym...

Ogłoszenie

Prezydium Regionu Włodawa Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji informuje, że w dniu 1 kwietnia 2023 roku ( sobota ) o godzinie 14.00 w sali odpraw KPP...