21.1 C
Włodawa

KULIG 2010

POLECAMY - Najnowsze Wpisy

Realizując zamierzone tegoroczne przedsięwzięcia oraz kontynuując tradycję, w dniu 30 stycznia 2010 roku Region IPA Włodawa zorganizował kulig zimowy dla swoich członków.

Pierwsza taka impreza odbyła się w roku 2009 wówczas jednak zabrakło śniegu i konie zamiast sań ciągnęły wozy.

Tegoroczna zima spełniła nasze oczekiwania i  kulig odbył się w zimowej scenerii przy pięknej pogodzie.

zimowe krajobrazy

Kilku stopniowy mróz i słonko rozgrzały nasze serca. Uczestnicy w liczbie ponad 30 osób, całe rodziny z dziećmi, zebraliśmy się w miejscowości Orchówek w przepięknej dolinie starorzecza rzeki Bug skąd saniami zaprzężonymi w rącze konie udaliśmy się na przejażdżkę wokół malowniczych jezior pojezierza łęczyńsko – włodawskiego. Podczas sanny podziwialiśmy zimowe krajobrazy, a naszej wesołej grupie udało się przyciągnąć uwagę mieszkańców lasu stado saren, które przez pewien dystans biegły z naszymi końmi.

Z każdych sań niosły się donośne janczary, które jednak nie były w stanie „przedzwonić” naszych śmiechów i śpiewów. Pomimo odległości pomiędzy saniami udało nam się śpiewać na jedną nutę. Nawet nie zauważyliśmy jak szybko pokonaliśmy trasę kuligu.

Koniec trasy zaplanowaliśmy w stanicy „Pod Kiszarnią” gdzie na wszystkich czekał gorący posiłek i napoje. Smakowaliśmy myśliwski bigos, kiełbasę z ognia, nadbużańską herbatę oraz kresowego grzańca.

posiłek po kuligu

Humory dopisywały. Nasze pociechy, którym było mało sanny przeniosły swoją zabawę na  śnieg, najmłodszy ze wszystkich Maciek z sań przesiadł się na żółwia, aby jak najdłużej i najwolniej poruszać się dalej w nieznane.

szybciej będzie na żółwiu

Przewodniczący Regionu Kolega Krzysztof Paszkiewicz uhonorował najmłodszych uczestników okolicznościowymi upominkami (książeczki, naklejki oraz odblaski-bądź widoczny).

Ognisko i grill dopełniły całości także zabawa po kuligu trwała do ciemnej nocy. Uczestnicy obiecali sobie następna spotkanie na takiej integracyjnej imprezie.

Autor artykułu: Anna Barszcz

Zdjęcia: Jarosław Kopiński

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Przewodnicząca
Przewodniczącahttps://ipa.wlodawa.eu
Bożena Szymańska – IPA Włodawa

Nowe Wpisy

Prognoza Pogody

Włodawa
zachmurzenie małe
21.1 ° C
21.1 °
21.1 °
49 %
5kmh
43 %
wt.
21 °
śr.
20 °
czw.
22 °
pt.
17 °
sob.
16 °

Polecamy

Ruszył rajd „Rowerem dookoła Polski” Regionu IPA Włodawa

Wczoraj w malowniczej Różance nad Bugiem spotkali się uczestnicy tegorocznej edycji rajdu wokół Polski „ Rowerem dookoła Polski”. Popołudniowe spotkanie w niezwykle miłej atmosferze...

Riders of IPA chapter Włodawa – sezon A.D 2023

Od dnia 1 lipca 2015 roku - czyli od oficjalnego rozpoczęcia działalności klubu Riders of IPA LE MC Poland Chapter Włodawa nasi Ridersi systematycznie...

WRAK RACE Z IPA WŁODAWA

13 maja 2023 roku na nadbużańskich błoniach odbył się VI Wrak Race – czyli wyścigi wraków. Organizatorem wydarzenia był Włodawski Dom Kultury, a my...

Zbiórka elektrośmieci

Dzięki współpracy z OSP Okuninka od połowy kwietnia odbywa się zbiórka elektrośmieci. Część z nich przekazaliśmy podczas akcji Czysta Rzeka, większe gabaryty OSP odebrało...