środa, 7 grudnia, 2022

W dniach 13-20 kwietnia 2013 roku kilkunastoosobowa grupa członków i sympatyków IPA z Regionu Włodawa Lubelskiej Grupy Wojewódzkiej oraz Regionu Opatów-„Powiśle” ze Świętokrzyskiej Grupy Wojewódzkiej , z kol. Henrykiem Mizielskim i Kazimierzem Skowronem na czele, przebywała w kurorcie narciarskim Livigno we Włoszech. Dla niektórych był to już kolejny pobyt w tej malowniczo położonej miejscowości , natomiast koleżanki i koledzy z Regionu Opatów-„Powiśle” wybrali się z nami po raz pierwszy.

narty3Livigno przywitało nas piękną ,słoneczną pogodą , i co niektórym od razu nogi same rwały się do nart. A pojeździć było gdzie, gdyż dwie stacje narciarskie Mottolino i Carosello oferują narciarzom ponad 120 kilometrów tras zjazdowych, dopasowanych do różnego poziomu umiejętności narciarskich. Przez cały pobyt towarzyszyło nam słońce, co pozwalało delektować się pięknymi alpejskimi widokami. Dni upływały na jeździe na nartach a popołudniami na smakowaniu włoskiej kuchni i kawy w licznych tu restauracjach i kafejkach, a także zacieśnianiu współpracy pomiędzy naszymi zaprzyjaźnionymi regionami.narty1

       Ani się obejrzeliśmy, a już czas naszego pobytu minął, i trzeba było się pakować i ruszać w drogę powrotną do domu. Pomimo tego, że na trasach nie brakowało upadków, na szczęście obyło się bez złamań i kontuzji. W dzień wyjazdu przypomniała nam o sobie jeszcze zima z bardzo obfitymi opadami śniegu, ale pomimo trudności udało nam się wyjechać z Włoch i w komplecie powrócić do swoich miejsc zamieszkania.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz ruszymy do tego malowniczego miejsca, a pierwszy wspólny wyjazd członków i sympatyków naszych regionów, będzie obfitował w coraz to nowe wspólne przedsięwzięcia.

Tekst: Andrzej Szawuła – IPA Region Włodawa

Zdjęcia : Andrzej Szawuła, IPA Region Włodawa

Henryk Mizielski, Krzysztof Skowron – IPA Region Opatów -Powiśle
narty2narty

Tags: , , , , ,

Related Article

0 Comments

Leave a Comment

Popularne

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

25 maja 2010
Zebranie wyborcze Regionu IPA Włodawa.
Zebranie założycielskie IPA Włodawa
Wyjazd do puszczy.

Wyjazd do puszczy.

21 października 2010
Święto Roweru.

Święto Roweru.

21 października 2010

SOCIAL MEDIA

REKLAMA

img advertisement

ARCHIWUM

Social