poniedziałek, 28 listopada, 2022

Relacja z rajdu rowerowego do Szacka na Ukrainie

Wójt Gminy Wola Uhruska wraz z Regionem IPA Włodawa pod patronatem Starosty Włodawskiego zorganizowali w ramach „Dni Dobrosąsiedztwa” Rajd Rowerowy do Szacka na Ukrainie. Podczas trwających dni dobrosąsiedztwa został rozłożony w miejscowości Zbereże na rzece Bug most pontonowy i zorganizowane zostało tymczasowe przejście graniczne. Rajd rozpoczęto zbiórką we Włodawie przy Czworoboku, gdzie przedstawiciel Starosty p. Mariusz Zańko wręczył uczestnikom symboliczne upominki, po czym wszyscy udaliśmy się do Zbereża. Na miejscu po krótkiej odprawie granicznej przejechaliśmy rzekę graniczną Bug, a na stronie ukraińskiej przywitała nas Pani Dyrektor Domu Kultury w Szacku Nina Vyrovych z przewodnikiem, który prowadził naszą grupę do Szacka.

Po drodze przywitani zostaliśmy również przez miejscowych milicjantów, którzy oznakowanym radiowozem pilotowali nas do internatu, gdzie byliśmy zakwaterowaniu. Po nocnym odpoczynku i porannym śniadaniu wynajęty przez panią Ninę miejscowy przewodnik Piotr oprowadził nas po malowniczych rejonach bogatych w jeziora znajdujące się na terenie Starostwa Szackiego.

Po udanej wycieczce, której dopisała słoneczna pogoda powróciliśmy na kwaterę. Po krótkim odpoczynku, wynajętymi busami udaliśmy się w plener, gdzie w wyznaczonym miejscu czekało na nas rozpalone ognisko i obficie zastawione stoły. Podczas biesiady na harmonii przygrywała nam Nina, dzięki czemu przekonaliśmy się, iż repertuar obu naszych narodów jest bardzo zbliżony. W spotkaniu tym uczestniczyli również zaproszeni goście służb mundurowych strony ukraińskiej co umożliwiło nam w luźnej atmosferze nawiązać kontakty i wymienić się doświadczeniami z pracy zawodowej.

W niedzielę 7 sierpnia zmęczeni ale zadowoleni i bogatsi w miłe wspomnienia wróciliśmy do Polski. Uczestnicy tego rajdu nadal pozostają pod wrażeniem ukraińskiej gościnności i malowniczego krajobrazu tuż przy naszej granicy, którego urokami nie możemy niestety cieszyć się na co dzień z uwagi na brak stałego przejścia granicznego w naszym rejonie. W rajdzie oprócz członków Regionu IPA Włodawa i ich rodzin uczestniczyły również zaprzyjaźnione z nami osoby niezrzeszone. Uczestnicy rajdu rowerowego za pomoc w jego organizacji składają podziękowania Staroście Włodawskiemu Panu Wiesławowi Holaczukowi, Wójtowi Gminy Wola Uhruska Panu Janowi Łukasikowi oraz przedstawicielce Starostwa Szackiego, która zorganizowała nam pobyt na stronie Ukraińskiej Pani Ninie Vyrovych.

Tekst: Mariusz Huczuk

Foto: Ryszard Grytczuk

Pełna fot galeria z imprezy zobacz wszystkie fotki =>

Szack 2011


Tags: , , , , , ,

Related Article

5 Comments

Wiśnia 13 sierpnia 2011 at 20:22

dumy jestem z ciebie

jasio 13 sierpnia 2011 at 21:04

prawie się udało, brakuje coraz mniej

Sławek 13 sierpnia 2011 at 21:09

Widze że było super, żałuje że nie byłem

admin 2 września 2011 at 20:04

Są już fotki z imprezy
Musiało być świetnie, zastanawiam się czy czynnie nie uczestniczyć w takich imprezach.

Waldek 5 października 2011 at 18:40

Pozdrawiam wszystkich uczestników,piszę się na przyszły rok.Było bardzo fajnie!!!!

Leave a Comment

Popularne

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

25 maja 2010
Zebranie wyborcze Regionu IPA Włodawa.
Zebranie założycielskie IPA Włodawa
Wyjazd do puszczy.

Wyjazd do puszczy.

21 października 2010
Święto Roweru.

Święto Roweru.

21 października 2010

SOCIAL MEDIA

REKLAMA

img advertisement

ARCHIWUM

Social