-3.5 C
Włodawa

Rajd w Górach Świętokrzyskich

POLECAMY - Najnowsze Wpisy

W dniach 21-22 sierpnia 2009r. odbył się I Świętokrzyski Pieszy Rajd IPA zorganizowany przez Świętokrzyską Grupę Wojewódzka IPA i Mazowiecką Grupę Wojewódzka IPA.

Patronat nad rajdem objęli:

Prezydent Sekcji Polskiej IPA – Arkadiusz Skrzypczak

Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach – mł. insp. Mirosław Schossler

Starosta Powiatu Kieleckiego – Zenon Janus

Głównym celem rajdu była integracja członków IPA z grup wojewódzkich, regionów całej Polski, poznanie piękna przyrody i kultury Gór Świętokrzyskich oraz historii Ziemi Mazowieckiej oraz podnoszenie sprawności fizycznej, rekreacja i wypoczynek. Jednym z uczestników pieszego rajdu była drużyna z Regionu IPA Włodawa.

Chwila odpoczynku
Zgodnie z programem i regulaminem rajdu, uczestnicy na trasie oraz poza nią zdobywali punkty do klasyfikacji drużynowej.
Nasi zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej, pokonując pozostałe drużyny w ostatniej konkurencji teście wiedzy o IPA oraz o ziemi kieleckiej. Z rąk Wiceprezydenta SP IPA Ryszarda Maciałczyka otrzymaliśmy okazały puchar ufundowany przez starostę kieleckiego.

Gratulował nam również Prezes LGW kolega Piotr Wójcik, który to na wieść o naszym zwycięstwie postanowił przybyć w urokliwe strony Puszczy Jodłowej, aby uczestniczyć w ceremonii nagradzania zwycięzców.

W konkursie muzycznym koleżanka Ania „wyśpiewała” wyróżnienie. Na trasę rajdu organizatorzy sprowadzili telewizję regionalną, która swój reportaż wyemitowała w programie lokalnym na ekranie TVP 2.

Drugiego dnia zwiedziliśmy Św. Krzyż oraz z zaproszeniami udaliśmy się na rozpoczynające się w Nowej Słupi już po raz 42 Dymarki Świętokrzyskie. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy i czas było wracać.

Impreza godna polecenia i naśladowania. Organizatorzy już zapowiedzieli przygotowania do następnej kolejnej edycji, a nawet zaprosili już wszystkich uczestników na 62-gi Rajd Świętokrzyski. Wielkie słowa uznania i podziękowania należą się organizatorom, którzy poważnie podeszli do przedsięwzięcia. Na trasach rajdu organizatorzy nie odmawiali pomocy w żadnej sytuacji.

Galeria Foto z imprezy

[nggallery id=6]

Autor tekstu: Wojciech Sokołowski
Sekretarz Regionu IPA Włodawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowe Wpisy

Prognoza Pogody

Włodawa
opady śniegu
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
96 %
5.6kmh
100 %
niedz.
-2 °
pon.
-4 °
wt.
-2 °
śr.
0 °
czw.
-0 °

Polecamy

Oddaj krew – uratuj życie !

Dziś w KMP w Lublinie można oddawać krew w ramach akcji oddaj krew - uratuj życie! Krew to jeden z podstawowych płynów ustrojowych w...

Kolejna edycja szkolenia z techniki jazdy w ODTJ w Lublinie dla IPA Włodawa

17 listopada 2023 r. członkowie IPA Włodawa mogli ponownie spróbować swoich sił na torze Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie....

ELEKTRONICZNE LEGITYMACJE IPA

Zakończone sukcesem próby przygotowywania w sposób automatyczny legitymacji członkowskich w wersji elektronicznej sprawiły, że w przyszłym roku będziemy mieli legitymacje tradycyjne i elektroniczne. Ze...

BezSpinowa impreza w Pyza Dobra Kuchnia

28 października 2023 roku w gościnnych progach Pyza Dobra Kuchnia w Lublinie odbyła się impreza integracyjna członków IPA i Przyjaciół połączona z koncertem naszej...