28.4 C
Włodawa

Rajd w Górach Świętokrzyskich

POLECAMY - Najnowsze Wpisy

W dniach 21-22 sierpnia 2009r. odbył się I Świętokrzyski Pieszy Rajd IPA zorganizowany przez Świętokrzyską Grupę Wojewódzka IPA i Mazowiecką Grupę Wojewódzka IPA.

Patronat nad rajdem objęli:

Prezydent Sekcji Polskiej IPA – Arkadiusz Skrzypczak

Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach – mł. insp. Mirosław Schossler

Starosta Powiatu Kieleckiego – Zenon Janus

Głównym celem rajdu była integracja członków IPA z grup wojewódzkich, regionów całej Polski, poznanie piękna przyrody i kultury Gór Świętokrzyskich oraz historii Ziemi Mazowieckiej oraz podnoszenie sprawności fizycznej, rekreacja i wypoczynek. Jednym z uczestników pieszego rajdu była drużyna z Regionu IPA Włodawa.

Chwila odpoczynku
Zgodnie z programem i regulaminem rajdu, uczestnicy na trasie oraz poza nią zdobywali punkty do klasyfikacji drużynowej.
Nasi zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej, pokonując pozostałe drużyny w ostatniej konkurencji teście wiedzy o IPA oraz o ziemi kieleckiej. Z rąk Wiceprezydenta SP IPA Ryszarda Maciałczyka otrzymaliśmy okazały puchar ufundowany przez starostę kieleckiego.

Gratulował nam również Prezes LGW kolega Piotr Wójcik, który to na wieść o naszym zwycięstwie postanowił przybyć w urokliwe strony Puszczy Jodłowej, aby uczestniczyć w ceremonii nagradzania zwycięzców.

W konkursie muzycznym koleżanka Ania „wyśpiewała” wyróżnienie. Na trasę rajdu organizatorzy sprowadzili telewizję regionalną, która swój reportaż wyemitowała w programie lokalnym na ekranie TVP 2.

Drugiego dnia zwiedziliśmy Św. Krzyż oraz z zaproszeniami udaliśmy się na rozpoczynające się w Nowej Słupi już po raz 42 Dymarki Świętokrzyskie. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy i czas było wracać.

Impreza godna polecenia i naśladowania. Organizatorzy już zapowiedzieli przygotowania do następnej kolejnej edycji, a nawet zaprosili już wszystkich uczestników na 62-gi Rajd Świętokrzyski. Wielkie słowa uznania i podziękowania należą się organizatorom, którzy poważnie podeszli do przedsięwzięcia. Na trasach rajdu organizatorzy nie odmawiali pomocy w żadnej sytuacji.

Galeria Foto z imprezy

[nggallery id=6]

Autor tekstu: Wojciech Sokołowski
Sekretarz Regionu IPA Włodawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowe Wpisy

Prognoza Pogody

Włodawa
zachmurzenie duże
28.4 ° C
28.4 °
28.4 °
49 %
2kmh
97 %
śr.
28 °
czw.
27 °
pt.
26 °
sob.
26 °
niedz.
28 °

Polecamy

Kolejny dzień zdjęciowy do filmu na 100-lecie Kobiet w Policji Państwowej II RP

22 czerwca w Ogrodzie Saskim w Lublinie braliśmy udział w kolejnym dniu zdjęciowym do nowej produkcji „Wybrane”. W powstanie filmu zaangażowali się m.in. członkowie...

Turnieje strzeleckie z udziałem naszych strzelców.

Członkowie IPA Włodawa wzięli udział w dwóch turniejach strzeleckich organizowanych na strzelnicach w Osówce i Puszczy. Takie imprezy to nie tylko próba swoich sił...

Realizacja filmu na 100-lecie kobiet w Policji Państwowej II RP

Od 15 czerwca rozpoczęły się zdjęcia do nowej produkcji "Wybrane". W powstanie filmu zaangażowali się m.in. członkowie Regionu IPA Włodawa. Gramy, pomagamy, zabezpieczamy...

Nasze plany :)

Pierwszy kwartał 2024 roku już za nami, a co jeszcze przed nami ? Zainteresowanych poszczególnymi wydarzeniami proszę o kontakt z osobami odpowiedzialnymi za wydarzenie lub...