-1.1 C
Włodawa

Rajd w Górach Świętokrzyskich

POLECAMY - Najnowsze Wpisy

W dniach 21-22 sierpnia 2009r. odbył się I Świętokrzyski Pieszy Rajd IPA zorganizowany przez Świętokrzyską Grupę Wojewódzka IPA i Mazowiecką Grupę Wojewódzka IPA.

Patronat nad rajdem objęli:

Prezydent Sekcji Polskiej IPA – Arkadiusz Skrzypczak

Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach – mł. insp. Mirosław Schossler

Starosta Powiatu Kieleckiego – Zenon Janus

Głównym celem rajdu była integracja członków IPA z grup wojewódzkich, regionów całej Polski, poznanie piękna przyrody i kultury Gór Świętokrzyskich oraz historii Ziemi Mazowieckiej oraz podnoszenie sprawności fizycznej, rekreacja i wypoczynek. Jednym z uczestników pieszego rajdu była drużyna z Regionu IPA Włodawa.

Chwila odpoczynku
Zgodnie z programem i regulaminem rajdu, uczestnicy na trasie oraz poza nią zdobywali punkty do klasyfikacji drużynowej.
Nasi zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej, pokonując pozostałe drużyny w ostatniej konkurencji teście wiedzy o IPA oraz o ziemi kieleckiej. Z rąk Wiceprezydenta SP IPA Ryszarda Maciałczyka otrzymaliśmy okazały puchar ufundowany przez starostę kieleckiego.

Gratulował nam również Prezes LGW kolega Piotr Wójcik, który to na wieść o naszym zwycięstwie postanowił przybyć w urokliwe strony Puszczy Jodłowej, aby uczestniczyć w ceremonii nagradzania zwycięzców.

W konkursie muzycznym koleżanka Ania „wyśpiewała” wyróżnienie. Na trasę rajdu organizatorzy sprowadzili telewizję regionalną, która swój reportaż wyemitowała w programie lokalnym na ekranie TVP 2.

Drugiego dnia zwiedziliśmy Św. Krzyż oraz z zaproszeniami udaliśmy się na rozpoczynające się w Nowej Słupi już po raz 42 Dymarki Świętokrzyskie. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy i czas było wracać.

Impreza godna polecenia i naśladowania. Organizatorzy już zapowiedzieli przygotowania do następnej kolejnej edycji, a nawet zaprosili już wszystkich uczestników na 62-gi Rajd Świętokrzyski. Wielkie słowa uznania i podziękowania należą się organizatorom, którzy poważnie podeszli do przedsięwzięcia. Na trasach rajdu organizatorzy nie odmawiali pomocy w żadnej sytuacji.

Galeria Foto z imprezy

[nggallery id=6]

Autor tekstu: Wojciech Sokołowski
Sekretarz Regionu IPA Włodawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowe Wpisy

Prognoza Pogody

Włodawa
zachmurzenie duże
-1.1 ° C
-1.1 °
-1.1 °
66 %
2.2kmh
100 %
sob.
1 °
niedz.
0 °
pon.
2 °
wt.
1 °
śr.
2 °

Polecamy

WOŚP z IPA Włodawa

Jak co roku włączamy się w działania WOŚP. Na tegoroczne licytacje przekazaliśmy ponad 20 różnego rodzaju fantów. Część z nich już można licytować na...

Ridersowe wyjazdy

Rok 2022 obfitował w różne i liczne wydarzenia. Zrobiliśmy masę kilometrów, odwiedzaliśmy naszych klubowych braci w różnych stronach Polski, bawiliśmy się świetnie i za...

Kalendarium Nowego Roku :)

Plany na rok 2023 będą na bieżąco modyfikowane, wstępnie nasze plany to : Przekazanie gadżetów na aukcje i udział w WOŚP – grudzień 2022...

Nowe legitymacje na Nowy Rok :)

Wraz z życzeniami wszelkiej wspaniałości w Nowym Roku informuję, że osoby, które opłaciły składki na ten rok mogą już odbierać nowe legitymacje potwierdzające przynależność...