niedziela, 25 września, 2022

Na sierpniowy apel o pilnie potrzebną krew dla emeryta KPP we Włodawie momentalnie zareagowali m.in. członkowie Regionu IPA Włodawa. Jako, że grupa krwi nie miała znaczenia, a czasu było niewiele – do stacji krwiodawstwa ruszyli wszyscy, którzy tylko mogli. Informacja momentalnie została przekazana na cały kraj. Ruszyły zbiórki krwi w różnych miejscach i różnych instytucjach. Włączyły się też inne służby mundurowe. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu nasz kolega miał zapewnioną tak potrzebną mu krew i został wypisany do domu.

Krew to jeden z podstawowych płynów ustrojowych w organizmie człowieka. Różne sytuacje życiowe mogą powodować utratę większej lub mniejszej jej ilości. Przy niewielkim ubytku, nasz organizm jest w stanie sam go zregenerować. Większe krwotoki mogą stać się przyczyną realnego zagrożenia życia lub zdrowia poszkodowanego. Również wiele chorób, mogących zaistnieć bez nagłych wypadków, wymaga podania pacjentowi krwi pełnej lub pojedynczych jej składników. Stąd też zawsze istnieje potrzeba oddawania krwi. Mimo ogromnych postępów, jakie czyni w ostatnich latach medycyna, nie udało się wynaleźć preparatu sztucznie wytwarzanego, który mógłby w pełni zastąpić życiodajny płyn, nieustannie krążący w naszych tętnicach i żyłach. Współczesna opieka medyczna nie jest w stanie obejść się bez ważnych partnerów – krwiodawców, którzy są jedynym źródłem zaopatrzenia w ten niezastąpiony lek.

Wszystkim z całego serca dziękuję za zaangażowanie, a naszemu koledze życzymy dużo zdrowia 🙂

P.S. Jeśli możecie oddać krew to w dniu 18 września – piątek – w pierwszy dzień Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie w godz. 8-12 w okolicy Czworoboku będzie wystawiony Krwiobus. Zapraszam 🙂

Proszę też o informację smsem kto z Nas oddaje regularnie krew albo wybiera się na oddawanie krwi w ramach Festiwalowej akcji .

Jesteście wielcy i niezastąpieni ! Dziękuję i gratuluję 🙂

Wasza Przewodnicząca

0 Comments

Leave a Comment

Popularne

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

25 maja 2010
Zebranie wyborcze Regionu IPA Włodawa.
Zebranie założycielskie IPA Włodawa
Wyjazd do puszczy.

Wyjazd do puszczy.

21 października 2010
Święto Roweru.

Święto Roweru.

21 października 2010

SOCIAL MEDIA

REKLAMA

img advertisement

ARCHIWUM

Social