piątek, 9 grudnia, 2022

    Dziś od godziny 10 na boisku przy Zespole Szkół przy ul. Modrzewskiego we Włodawie odbył się Pierwszy Dzień Dziecka Służb Mundurowych. Organizatorami były Włodawskie Związki Zawodowe Służby Więziennej, Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region we Włodawie.

   dsc01821Od rana razem bawiły się dzieci Służby Więziennej, Straży Granicznej i Policji oraz członków stowarzyszenia „IPA”. W imprezie uczestniczyło blisko 200 dzieci i co najmniej tyle samo rodziców. Niesamowite wrażenia, watę, popcorn i kosmiczne zabawy zapewniła firma „Ufo – Buffo” z Dołhobród. Dzieci oblegały dmuchaną dżunglę, ośmiornicę, megawielką zjeżdżalnię, statek oraz przejście po wielkich dmuchanych kulach – te ostatnie cieszyły się zainteresowaniem i małych i tych większych „dzieci”. Dodatkowo dzieci próbowały swoich sił w ujeżdżaniu byka. W trakcie rodzinnego festynu uczestnicy mogli obejrzeć pokazy służb mundurowych, zobaczyć jak dsc01740Straż Pożarna gasi prawdziwy pożar, zobaczyć i przejechać się pojazdami poszczególnych służb, usiąść w wozie obserwacyjnym Straży Granicznej, włączać sygnały w radiowozie policyjnym, przejechać się quadem mając przy sobie Pana policjanta oraz obejrzeć i dotknąć mundury wszystkich funkcjonariuszy. „Resortowe działania” nie były jedynymi atrakcjami – dzieci mogły korzystać z przejazdów melexem, samochodami 4 x 4 pasjonatów off roadu z Włodawy, przejechać się motocyklami Ridersów z Włodawy, dosiąść dmuchanego żółwia – loga firmy „Greinplast” z Włodawy, brać udział w fantastycznych i kolorowych grach i zabawach organizowanych przez Ośrodek Szkolno- Wychowawczy we Włodawie, umalować twarz, bawić się z dziećmi ze Stowarzyszenia „ Lepsze Jutro”, przytulić piękną labradorkę Sabę, która na co dzień pracuje z dziećmi w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym we Włodawie i uczestniczyć w dogoterapii, brać udział w konkursach, grać w piłkarzyki, rzutki, strzelać z łuku pod okiem trenera łucznictwa z Siedlec czy też wspinać się na ściankę wspinaczkową na hali sportowej pod fachowym okiem instruktorów wspinaczki z Zespołu Szkół we Włodawie.

    dsc01754Na zmęczonych czekały zimne napoje, parasole i ławeczki oraz pyszne jedzenie – owoce, ciastka, pizza z pizzerii „ Bordo”, grochówka, bigos i frytki przygotowane przez Zakład Karny we Włodawie, pyszne, grillowane mięso z firmy „Gramar” we Włodawie oraz wiele innych pyszności. Chwilowo tą niezwykle rodzinną imprezę przerwał deszcz, lecz po krótkiej przerwie wyszło słońce i bawiliśmy się dalej. Była to pierwsza ale nie ostatnia tak duża i wspólna impreza.

     W imieniu swoim i członków wszystkich służb dziękuję wszystkim za ogromne zaangażowanie w organizację Święta naszych dzieci. Naszym przełożonym – Komendantowi Komendy Powiatowej Policji we Włodawie, Komendantowi Państwowej Straży Pożarnej, Komendantowi Placówki Strażnicy Straży Granicznej we Włodawie oraz Dyrektorowi Zakładu Karnego za wsparcie naszych działań, Twojemu Radiu Włodawa za patronat medialny a przyjaciołom naszych służb – w szczególności Waldemarowi i Sławomirowi Kazuro z firmy http://okuninka.info/, firmie „Greinplast” i Piotrowi Szelachowskiemu – szefowi włodawskich Ridersow za życzliwość i pomoc w organizacji tego ważnego Święta.

Servo per amikeco

Przewodnicząca Regionu Włodawa

Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji

Bożena Chomiczewska

 

 

Podziekowanie

 

http://wdk.home.pl/radio/index.php?view=category&catid=644&option=com_joomgallery&Itemid=81

fot. M.Józefczuk – Twoje Radio Włodawa

fot.A.Łuszczyk, A.Ambrozik, M.Borecka, D.Demczuk

 

 

Tags: , , , , , ,

Related Article

0 Comments

Leave a Comment

Popularne

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

25 maja 2010
Zebranie wyborcze Regionu IPA Włodawa.
Zebranie założycielskie IPA Włodawa
Wyjazd do puszczy.

Wyjazd do puszczy.

21 października 2010
Święto Roweru.

Święto Roweru.

21 października 2010

SOCIAL MEDIA

REKLAMA

img advertisement

ARCHIWUM

Social