niedziela, 25 września, 2022

rowery_2013_pierwszy_dzien3W dniu 03.06.2013 roku w Koszalinie rozpoczęliśmy już IV edycję rowerowego rajdu „Szlakiem Polskich Granic„. W tym gościnnym mieście zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez Komendanta COS SG. Mieliśmy również możliwość zapoznać się z bogatymi zbiorami „Sali tradycji formacji granicznych” po której nas oprowadził pan mjr SG Mariusz Skrzyński. W podziękowaniu przekazaliśmy pamiątkę z nadzieją, że „zasili” ona zbiory Sali tradycji.

Oprócz Komendanta COS SG uroczystego otwarcia naszego rajdu dokonał Prezydent Sekcji Polskiej IPA kolega Arkadiusz Skrzypczak. rowery_2013_pierwszy_dzien2

I wreszcie po rocznej przerwie byliśmy znowu „na szlaku”. Pogoda znośna – bo nie padał deszcz, za to silnego wiatru prosto w twarz nie brakowało na całym odcinku. Trasa prowadziła śladami walk o wał pomorski (między innymi: Kołobrzeg) oraz przy ruinach kościoła pochłoniętego przez morski żywioł w Trzęsaczu. Po przejechaniu 135 km (pomimo wiatru średnia prędkość: 22 km/godz) zatrzymaliśmy się na nocleg w Wisełce. Tutaj ładujemy akumulatory do jutrzejszego odcinka.

rowery_2013_pierwszy_dzien1 rowery_2013_pierwszy_dzien4 rowery_2013_pierwszy_dzien5

Autor tekstu: Dariusz Żmijski

Autor zdjęć: Wojciech Kupracz

Tags: , , , , , , , ,

Related Article

0 Comments

Leave a Comment

Popularne

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

25 maja 2010
Zebranie wyborcze Regionu IPA Włodawa.
Zebranie założycielskie IPA Włodawa
Wyjazd do puszczy.

Wyjazd do puszczy.

21 października 2010
Święto Roweru.

Święto Roweru.

21 października 2010

SOCIAL MEDIA

REKLAMA

img advertisement

ARCHIWUM

Social