niedziela, 25 września, 2022

Z pamiętnika uczestnika. Truskawiec.

 

W dniach 4-6 listopada 2016r odbył się kolejny  niezwykle intensywny i bogaty w atrakcje wyjazd do Truskawca na Ukrainie.

mms_img-3645401971

Piątek

Po porannej zbiórce sprawnie przekroczyliśmy przejście graniczne w Hrebennem. Droga przebiegała przyjemnie, panowała miła atmosfera a integracja grupy przebiegała pod okiem sympatycznego i opiekuńczego pilota wycieczki Pana Włodka. Po ok. 8 godzinach dotarliśmy do Truskawca – malowniczego kurortu, położonego na Ukrainie u podnóża Karpat, w odległości ok. 80 km od Lwowa. Jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych uzdrowisk w Europie. Przed II wojną światową obfitujący w wody mineralne Truskawiec był drugim po Krynicy najczęściej odwiedzanym i najdroższym polskim kurortem. Naszym celem był kurortowy hotel ,,Lisova pisnia” (,,Leśna pieśń”). W hotelu panuje fantastyczny klimat, miła, profesjonalna obsługa, pełny relaks i cudowne zabiegi kojące ciało i duszę. Obiekt jest wyposażony w najbardziej nowoczesny sprzęt diagnostyczny, dysponujący przestronnymi pokojami i apartamentami. Po konsultacji z lekarzem każdy z nas otrzymał karnet na dobrane do potrzeb zabiegi fizjoterapeutyczne oraz kosmetyczne. 

Po południu wyruszyliśmy zapoznać się z licznymi atrakcjami, które oferuje Truskawiec. Jedni odkryli bary i pizzerie, inni sklepy jubilerskie, a leszcze inni napawali się panoramą malowniczej okolicy – ciesząc się piękną pogodą łapali ostatnie promienie jesiennego słońca. Wieczorem oddaliśmy się z przyjemnością zabiegom relaksacyjnym w Spa, po których czekała kolacja – pyszne dania kuchni ukraińskiej, europejskiej oraz żywność dietetyczna, serwowana w systemie ,,Szwedzki bufet”.  Później w lobby – barze (pozdrawiamy bardzo miłą obsługę Pani Oksany) w holu hotelu miło spędzaliśmy czas popijając…… wody lecznicze o sympatycznych nazwach ,, Naftusia”, ,,Maria”, ,, Bronisława”.

Sobota

Rano wyjechaliśmy w Karpaty. Pogoda dopisywała i z przyjemnością spacerowaliśmy po górach, by zobaczyć pozostałości zamku w Tuskaniu wybudowanego przez króla Kazimierza Wielkiego w 1340 r. w formacjach z piaskowca. Czekała nas również degustacja lokalnych nalewek o właściwościach zdrowotnych, wykonanych na bazie traw, ziół i owoców.

Po południu czekała nas kolejna atrakcja Truskawca – delfinarium ,,Oscar”. Sześć cudownych, sympatycznych ssaków dało ponad godzinny popis. Niezapomniane wrażenia i miejsce spełnienia marzeń, tak więc jeżeli Twoim marzeniem jest pływanie z delfinami, tu możesz je urzeczywistnić. Delfiny te w przeszłości brały udział w pokazach na Krymie, zaś po aneksji półwyspu właściciele przenieśli je do Truskawca.

img-20161210-wa0004

Kulminacją wieczoru była biesiada ze śpiewem i tańcami do późnych godzin nocnych przy dźwiękach skrzypiec sławnej rodziny ze Lwowa.

Niedziela

Niestety czas żegnać się z hotelową atmosferą i klimatycznym Truskawcem. W drodze powrotnej zaglądnęliśmy do Drohobyczy – miasta B. Schulza opisanego w ,,Sklepach cynamonowych”. Tam wędrowaliśmy śladami jego historii. Jako, że wszystko co dobre szybko się kończy i ten czas minął…czas wracać do domu. Za nami cudowny weekend spędzony w miłym towarzystwie, mnóstwo wspomnień i niezapomnianych wrażeń.

Kolejna wspólna wycieczka już w marcu. Poszukiwanie wiosny we Lwowie. Zapraszamy! A Prezydentowi Riders of IPA Włodawa – Virusowi dziękujemy za cudowną organizację!

Tekst: M.S.

Zdjęcia : G.Sz./R.S

Tags: ,

Related Article

0 Comments

Leave a Comment

Popularne

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

25 maja 2010
Zebranie wyborcze Regionu IPA Włodawa.
Zebranie założycielskie IPA Włodawa
Wyjazd do puszczy.

Wyjazd do puszczy.

21 października 2010
Święto Roweru.

Święto Roweru.

21 października 2010

SOCIAL MEDIA

REKLAMA

img advertisement

ARCHIWUM

Social