środa, 7 grudnia, 2022

W dniu 18.09. 2010 członkowie i sympatycy  Regionu IPA Włodawa wzięli udział w III Ogólnopolskim Maratonie MTB rozgrywanym wokół miasta Chełma. Nasza obecność była widoczna zarówno przy organizacji maratonu, zabezpieczeniu trasy- serdeczne podziękowania kolegom Grzegorzom P. i W oraz na trasie, która liczyła 70 km i przyznaję organizatorzy nie żartowali pisząc, że to zawody dla dobrze przygotowanych zawodników.

Na starcie stanęło 55 zawodniczek i zawodników. Start honorowy miał miejsce z Placu Łuczkowskiego w Chełmie  gdzie po niespełna 2 kilometrach jazdy po mieście nastąpił start ostry.

układamy taktykę na pokonanie trasy

start honorowy Plac Łuczkowskiego

co z tego, ze asfalt jak i tak pod górę i z ograniczeniami

Rajd ukończyło 44 osoby. Asfaltu było mniej niż 30 km reszta to drogi polne, gruntowe, zapomniane ścieżki  leśne. Pogoda w dniu rajdu dopisała jednak wcześniejsze deszcze zrobiły swoje i „pomogły” organizatorom podnieść poziom adrenaliny i włożonego wysiłku  wśród uczestników.

Nasza czwórka zajęła miejsca w 1-ej dziesiątce swoich kategorii wiekowych. Jak na pierwszy taki raz to bardzo dobry wynik zważywszy na fakt, że na starcie pojawili się mocni i znani w kolarskim światku zawodnicy regularnie uczestniczący w podobnych maratonach w Polsce.

III Ogólnopolski Rajd 096 META

Wszyscy którzy ukończyli maraton otrzymali od organizatorów pamiątkowy dyplom i czapeczkę. Został rok treningu i przygotowań do kolejnej edycji Maratonu, a wtedy będziemy chcieli poprawić nasze osiągnięcia i wystawić liczniejszą ekipę.
Autor :         Sekretarz Regionu IPA Włodawa
Wojciech Sokołowski

Zdjęcia: Krzysztof Wiśniewski

0 Comments

Leave a Comment

Popularne

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

25 maja 2010
Zebranie wyborcze Regionu IPA Włodawa.
Zebranie założycielskie IPA Włodawa
Wyjazd do puszczy.

Wyjazd do puszczy.

21 października 2010
Święto Roweru.

Święto Roweru.

21 października 2010

SOCIAL MEDIA

REKLAMA

img advertisement

ARCHIWUM

Social