15.5 C
Włodawa

I Rajd Rajd Rowerowy SZLAKIEM POLSKICH GRANIC.

POLECAMY - Najnowsze Wpisy

Zgodnie z planem w dniu 31 maja 2010r. z siedziby Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wystartował I Rajd Rajd Rowerowy SZLAKIEM POLSKICH GRANIC.

pod  urzędem miasta

Po oficjalnej części w Urzędzie  Miasta Włodawa pod czujnym okiem kol. Wojtka uczestnicy wyruszyli w trasę, która zakończy się w Białymstoku.

część  oficjalna

pamiątkowe zdjęcie w UM

Razem z nimi będziemy poznawać  historię, kulturę oraz walory turystyczne i przyrodnicze tego przepięknego rejonu przygranicza.

wszystko gotowe

Przypomnijmy, że organizatorami i uczestnikami rajdu są funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej,  członkowie stowarzyszenia IPA oraz władze miasta Włodawy.

postój w Jabłecznej

w  Klasztorze w Jabłecznej

okolice Nepli

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony i śledzenia wydarzeń z trasy rajdu.

Główny koordynator rajdu rowerowego – Wojtek Sokołowski

Kolejny dzień rajdu rowerowego mamy za sobą.

Jesteśmy już na terenie województwa podlaskiego.
Ziemia Mielnicka przywitała Nas Słońcem.

na  ziemi mielnickiej

rower jest wszędzie

Dzięki uprzejmości „pograniczniaków” mogliśmy suchą nogą przejechać przez rzekę.
Grabarka - miejsce kultu
Nawet nie przypuszczliśmy, że okolice będą tak malownicze i ciekawe historycznie.
Ważny punkt tego dnia rajdu stanowiła „Góra Grabarka”. Jest to miejsce otoczone szczególnym kultem przez wyznawców prawosławia, ale również  nawiedzanym przez pielgrzymki innym wyznań; np. rzymskokatolickiego. „Las krzyży” to może być jedyny właściwy opis tego zjawiska: w intencjach dziękczynnych i błagalnych zostały tam postawione krzyże przez pielgrzymów. Chylimy głowy przed wiarą pielgrzymów oraz ich poświęceniem.

Wiele trudu kosztowało nas pokonanie terenu którego rożnica poziomów dochodziła miejscami do 80 metrów.

Na drodze słyszeliśmy odgłosy dzików lub łosi co dodatkowo podniosło stopień adrenaliny.

Mieliśmy okazję oglądać eksploatowane od stuleci w Mielniku złoża doskonałej kredy oraz termiczne wody solankowe.
Logo jedzie z nami
Zaglądajcie na naszą stronę www i czytajcie kolejną relację z rajdu.

W dniu dzisiejszym tj 4 czerwca 2010 r. około godz. 13.00 po blisko 7 dniach podróży i przejechaniu 280 km w Komendzie Podlaskiego Oddziału SG zakończył się I rajd rowerowy służb mundurowych „Szlakiem Polskich Granic„. Uczestnikami oraz organizatorami rajdu byli funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, członkowie stowarzyszenia  Lubelskiej Grupy Wojewódzkiej IPA oraz władze miasta Włodawy. Przez tydzień uczestnicy wyprawy rowerowej poznawali kulturę, historię oraz walory przyrodniczo – turystyczne pogranicza.

Meta  tuż tuż ...

powitanie herosów

organizatorzy i uczestnicy

Ostatnie 2 dni to:

– 03.06.2010 opuściliśmy gościnne progi ośrodka „Bachmaty” i skierowaliśmy się w kierunku miejscowości Hajnówka. Na miejscu z przykrością stwierdziliśmy, iż zamknięto działalność baru „U Wołodzi”, gdzie można było obejrzeć eksponaty z okresu tzw. PRL-u. Z powodu obchodów święta „Bożego Ciała” nie udało nam się również zwiedzić muzeum kowalnictwa. Pomimo święta mogliśmy jednak poznać wspaniałość wielkiej cerkwi (podobno największej w Europie) znajdującej się w tej miejscowości. Po krótkim odpoczynku nad zalewem na rzece Narew w miejscowości Siemianówka udaliśmy się do miejscowości Michałowo, gdzie podsumowaniem na Placówce Straży Granicznej zakończyliśmy ten dzień.

– 04.06.2010 to ostatni dzień naszej przygody. Po noclegu na Placówce SG w Michałowie udajemy się do celu kończącego tegoroczną edycję rajdu Białegostoku. Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku (pierwszy tydzień czerwca 2011 roku) będziemy mogli kontynuować rowerową wyprawę z Białegostoku do Kętrzyna poznając uroki ziem nadgranicznych, ich kulturę oraz propagując działalność IPA.

czas  wracać do domu

Zmęczeni ale szczęśliwi.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji 1 „Rajdu Szlakiem Polskich Granic”.

Zapraszamy za rok.

Wojtek Sokołowski

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowe Wpisy

Prognoza Pogody

Włodawa
zachmurzenie duże
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
64 %
2kmh
100 %
pt.
16 °
sob.
22 °
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
28 °

Polecamy

Nasze plany :)

Pierwszy kwartał 2024 roku już za nami, a co jeszcze przed nami ? Zainteresowanych poszczególnymi wydarzeniami proszę o kontakt z osobami odpowiedzialnymi za wydarzenie lub...

32 Finał WOŚP z IPA Włodawa

We Włodawie, Lublinie, Warszawie i wielu innych miejscach w kraju i za granicą nasi członkowie po raz kolejny aktywnie włączyli się w działania na...

Nowy Rok – nowe plany :)

Plany na rok 2024 będą na bieżąco modyfikowane więc zaglądajcie co jakiś czas 🙂 Wstępnie nasze plany to : Karnawałowy bal służb mundurowych w Okunince –...