poniedziałek, 28 listopada, 2022

W dniach 17-19 lipca 2009 roku w  położonym w okręgu kowieńskim ośrodku „Pusyno Stovykla” odbył się „12 Rajd Republic Rally” organizowany przez Sekcję Litewską IPA.

Po raz pierwszy wzięliśmy w nim udział jako Region IPA Włodawa z Lubelskiej Grupy Wojewódzkiej.

Na miejsce dotarliśmy w godzinach popołudniowych 17 lipca pokonując ostatni odcinek szosą biegnącą wzdłuż malowniczej rzeki Niemen. Po dotarciu na kemping od razu rozpoczęliśmy rozbijanie namiotów, w pobliżu nas zamieszkali koleżanki i koledzy z Mazowieckiej Grupy Wojewódzkiej IPA oraz Sekcji Łotewskiej. Wieczór spędziliśmy na nawiązywaniu pierwszych znajomości, a następnie na dyskotece pod chmurką. Do namiotów wróciliśmy po północy i od razu był skok do śpiworów, gdyż od godzin porannych program rajdu zapowiadał się bardzo atrakcyjnie.

W sobotę po oficjalnym otwarciu przez Ministra Spraw Wewnętrznych Litwy i Prezydenta Sekcji Litewskiej IPA przy pięknej pogodzie  rozpoczęły się rywalizacje sportowe pomiędzy przybyłymi na rajd zespołami.

Ze względu na to, iż było nas za mało nie mogliśmy stworzyć własnej drużyny, ale za to dzielnie wspieraliśmy drużynę Mazowieckiej Grupy Wojewódzkiej. Całodzienną rywalizację zakończyło spotkanie integracyjne wszystkich uczestników  rajdu  a następnie wysłuchaliśmy koncertu czołowych litewskich zespołów muzycznych.

Ani się obejrzeliśmy a już nastała niedziela, która przywitała nas ciepłym letnim deszczykiem. Po oficjalnym zakończeniu rajdu ze smutkiem opuszczaliśmy Litwę, ale za to bogatsi o nowe doświadczenia i znajomości z koleżankami i kolegami z Sekcji krajowych IPA Litwa, Łotwa i Estonia. Obiecaliśmy sobie, że za rok znowu przyjedziemy na Litwę na XV już Rajd Republic Rally i to w dużo większym gronie.

Tekst – Andrzej Szawuła – Region IPA Włodawa
Foto – Adam Kostrzewski, Andrzej Szawuła

Tags: , ,

Related Article

1 Comment

jasio 9 grudnia 2010 at 23:23

i bardzo dobrze

Leave a Comment

Popularne

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

25 maja 2010
Zebranie wyborcze Regionu IPA Włodawa.
Zebranie założycielskie IPA Włodawa
Wyjazd do puszczy.

Wyjazd do puszczy.

21 października 2010
Święto Roweru.

Święto Roweru.

21 października 2010

SOCIAL MEDIA

REKLAMA

img advertisement

ARCHIWUM

Social