poniedziałek, 3 października, 2022

W miniony weekend odwiedziłam niesamowite miejsce – Fundację „ Gajusz” w Łodzi. Prowadzi ją niesamowita kobieta, zaś to co robi dla dzieci i ich rodziców jest niedoopisania. Fundacja pomaga dzieciom przewlekle i nieuleczalnie chorym, oraz ich rodzinom. Wyszłam z gęsią skórką, bardzo wzruszona.

Jak opowiada Tisa Żawrocka-Kwiatkowska – Prezes Fundacji „ Fundacja Gajusz powstała którejś niespokojnej, zimowej nocy 1997 roku. W szpitalu przy ulicy Spornej, na drugim piętrze. W moim sercu. Z miłości i ze strachu. Moje kilkumiesięczne dziecko nie miało zgodnego dawcy szpiku kostnego, wyniki badań były coraz gorsze. Lekarze przygotowywali mnie do najgorszego scenariusza. Wtedy pomyślałam o założeniu Fundacji, która nazywałaby się tak, jak mój synek: Gajusz. Pomagałaby chorym maluchom i ich rodzinom. Wierzyłam w cud. Po kilkunastu dniach wyniki wszystkich badań były w normie, Gajusz wyzdrowiał. Wkrótce potem odebrałam z sądu dokumenty rejestracyjne nowo powstałej Fundacji GAJUSZ. Bo chore dzieci nie powinny być same”.

Widziałam to na własne oczy…nie są same. Mają przecudowną opiekę, działa tam wielu wolontariuszy, dzieci i ich rodziny przebywają w przepięknych wnętrzach ale żeby zawsze tak było i żeby Fundacja mogła się rozwijać potrzebują pomocy. Każdy z nas ma swoje możliwości, znajomych, którzy mogą pomóc. Każda pomoc jest ważna. Pomożemy?

Tu wszelkie informacje o Fundacji :

https://gajusz.org.pl/

https://www.facebook.com/FundacjaGAJUSZ/

A tu informacja jak można pomóc : https://gajusz.org.pl/dla-pomagajacych/jak-mozesz-nam-pomoc/

z pozdrowieniami – Wasza Przewodnicząca

Tags: ,

Related Article

0 Comments

Leave a Comment

Popularne

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

25 maja 2010
Zebranie wyborcze Regionu IPA Włodawa.
Zebranie założycielskie IPA Włodawa
Wyjazd do puszczy.

Wyjazd do puszczy.

21 października 2010
Święto Roweru.

Święto Roweru.

21 października 2010

SOCIAL MEDIA

REKLAMA

img advertisement

ARCHIWUM

Social