sobota, 26 listopada, 2022

Ponad 35 wolontariuszy z Regionu IPA Włodawa włączyło się do finału ogólnopolskiej akcji – Operacja Czysta Rzeka. W efekcie sprzątania rzeki Bug i jej okolic zebrano ponad 350 worków śmieci i odpady wielkogabarytowe.

Tegoroczny wiosenny finał największej ogólnopolskiej akcji sprzątania rzek i ich okolic – Operacja Czysta Rzeka 2021 miał miejsce w dniu 17 kwietnia we Włodawie. Celem akcji było zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia środowiska i zachęcenie do dbania o czystość naszej pięknej przyrody, z której przecież będą korzystać przyszłe pokolenia. Mimo niekorzystnych prognoz pogody sobotniego poranka wszyscy stawili się do akcji. Wśród wielu innych sztabów, które włączyły się w sprzątanie rzeki Bug najliczniejsza była grupa z Regionu IPA Włodawa złożona z naszych członków, Zasłużonych dla IPA, przyjaciół Regionu oraz członków naszych rodzin. Niektórzy przyjechali nawet blisko 500 km by nam pomóc w działaniach. Przed rozpoczęciem działań spotkanie było okazją do wręczenia legitymacji naszym Zasłużonym dla IPA oraz nowym członkom IPA Włodawa ( Gratulujemy!). Szef włodawskiego Sztabu akcji Operacja Czysta Rzeka Konrad Smoliński wyposażył nas w worki, rękawiczki i po odprawie ubrani w koszulki z logo akcji ruszyliśmy do działań. Przez ponad 5 godzin drużyna IPA Włodawa sprzątała przeszło 10 kilometrowy teren od „Kiszarni” w Orchówku do „Kaflarni” we Włodawie. Nasi koledzy Robert i Grzegorz po sprzątnięciu swojego odcinka do końca dnia zabierali samochodem odpady zebrane przez włodawskie sztaby i zwozili je w ustalone miejsce – skąd następnie olbrzymie ilości odpadów odebrało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej we Włodawie. Ilość, rodzaj śmieci i tym samym poziom nieodpowiedzialności śmiecących był przerażający. Efektem całej włodawskiej akcji było ponad 350 worków zebranych śmieci oraz odpady wielkogabarytowe takie jak: opony, fotele samochodowe, meble, części aut czy środki higieniczne.

Z całego serca dziękuję wszystkim za udział w Akcji!

Kolejne akcje sprzątania rzeki Bug 27 czerwca i 28 sierpnia 2021 roku. Miejmy nadzieję, że kolejne akcje będą napawały optymizmem i ludzie przestaną śmiecić. Będziemy to monitorować 🙂

O rejestracji wolontariuszy powiadomię niebawem 🙂

Tekst/zdjęcia : Przewodnicząca IPA Włodawa

fot. D.Bójko

0 Comments

Leave a Comment

Popularne

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

25 maja 2010
Zebranie wyborcze Regionu IPA Włodawa.
Zebranie założycielskie IPA Włodawa
Wyjazd do puszczy.

Wyjazd do puszczy.

21 października 2010
Święto Roweru.

Święto Roweru.

21 października 2010

SOCIAL MEDIA

REKLAMA

img advertisement

ARCHIWUM

Social