4.2 C
Włodawa

Wiosna w Riders of Ipa LE MC Poland Chapter Włodawa

POLECAMY - Najnowsze Wpisy

Z dniem 1 lipca 2015 roku swoją działalność rozpoczął Klub Motocyklowy RIDERS OF IPA Włodawa. Jest to Klub zrzeszający czynnych i emerytowanych funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej będących członkami IPA, a także osoby zasłużone dla IPA i Klubu. Barwy / logo/ Klubu są tożsame z logo Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Sekcja Polska a dewizą jest międzynarodowe hasło wyrażone w języku esperanto „SERVO PER AMIKECO” (służyć poprzez przyjaźń).  Klubowi przewodzi z ramienia funkcjonariuszy Policji – Jerzy Kiec ( vel Virus) zaś z ramienia Straży Granicznej – Marek Korzeniewski ( vel Korzonek).

Każdego roku nasi Ridersi uczestniczą w wielu różnorodnych inicjatywach, promują zasady bezpieczeństwa, zasady klubowe oraz barwy IPA i idee naszego Stowarzyszenia. W tym roku początek sezonu obfitował w wiele różnorodnych wydarzeń. Mimo, że podobno pierwsze oznaki wiosny można poznać po budzącej się z zimowego snu przyrodzie,my wiemy, że nie tylko świergot ptaków ale i odgłosy odpalanych i szykowanych do sezonu motocykli budzi ze snu jakże wyczekiwaną porę roku. Pomimo jeszcze dość chłodnej i zmiennej aury niecierpliwi miłośnicy jednośladów rozpoczęli sezon organizując liczne w tym okresie imprezy rozpoczynające sezon motocyklowy.

Nasi koledzy z Riders of IPA Włodawa z Bonem na czelena początku kwietnia 2019 roku udali na organizowany przez Częstochowskie Stowarzyszenie Motocyklistów i Cyklistów Zjazd Gwiaździsty, który jak co roku zjednoczył tysiące motocyklistów na Jasnej Górze. Tradycyjna Msza Święta w intencji motocyklistów i poświęcenie naszych stalowych rumaków wybłagać ma wstawiennictwo i łaski Czarnej Madonny u Najwyższej Instancji dla nas wszystkich. Kilka dni później nasi motocykliści otwierali sezon w Licheniu a w dniu 14 kwietnia nasi członkowie uczestniczyli w organizowanej przez Stowarzyszenie Moto Inicjatywa na terenie Parku Technologicznego w Lublinie imprezie inaugurującej sezon motocyklowy. W barwach klubowych, na swych rączych rumakach nasi Ridersi przyćmiewali pozostałych uczestników.

Najpiękniejszy miesiąc w roku rozpoczął się udziałem Riders of IPA Włodawa w MotoMajówce w przepięknej Kotlinie Kłodzkiej. W dniach 1-4 maja reprezentacja naszych motocyklistów udała się tam na zaproszenie Right Riders Warszawa, którzy z rozmachem uczcili swoje 10-lecie. Miło było spotkać dawno niewidzianych znajomych, wymienić wspomnienia i wspólnie dzielić ten czas. Na miejsce spotkania nasi przyjaciele wybrali wyjątkowe miejsce. Piękna pogoda i nieodparty urok Sudetów obfitujących w tajemnicze miejsca pozwolił na niezwykle aktywne spędzanie czasu. Zwiedzaliśmy fortyfikacje Dolnego Śląska – Twierdzę Srebrna Góra, Skalne Miasto, błądziliśmy między czasem zaskakującymi formacjami skalnymi by następnie podziwiać zapierające dech widoki. Kto nie był niech żałuje…

Pomimo, że w tym roku kolejna Nadbużańska Biesiada Motocyklowa w Sławatyczach na którą tak bardzo wszyscy czekali musiała zostać odwołana w dniu 11 maja 2019 roku udało się spotkać naszym Ridersom u Skrzydlatej Agnieszki w Susznie pod Włodawą. Spotkaniu przewodził Virus – Prezydent Riders of IPA Włodawa, udział w nim brali członkowie klubu oraz zaproszeni goście z Riders of IPA Staszów i Tarnów. Szczególnie miło było nam gościć Prezydenta Ridersów Kiwaczka, który razem z Virusem i naszą Przewodniczącą IPA Włodawa – Bożeną Benią Szymańską wręczyli legitymacje nowym zasłużonym, nowe legitymacje „starym” zasłużonym członkom IPA, certyfikat X lecia kol. Darkowi obchodzącemu jubileusz swojego członkostwa a także powitali naszych kandydatów na członków Riders of IPA Włodawa. Spotkanie nie mogło odbyć się beż dobrego jedzenia, muzyki i fantastycznego humoru.

25 maja 2019 roku nasi członkowie uczestniczyli w XII Kapucyńskim Pikniku Motocyklowym przed pałacem Sanguszków w Lubartowie. Piknik jak co roku obok licznych konkursów i atrakcji miał szczytny cel. Zbierano fundusze na leczenie i rehabilitację chorego Damiana oraz przeprowadzono zbiórkę krwi.

Gdy jedni mieli wytężoną pracę inni wyjechali na fantastyczny urlop – pod koniec maja członkowie IPA Włodawa wyruszyli na Lazurowe Wybrzeże, by dumnie i z godnością reprezentować nasz region i barwy klubu motocyklowego Riders of IPA. Nasi członkowie mieli okazję poznać niektóre tajemnice Legii Cudzoziemskiej, przejść się po czerwonym dywanie w Cannes i złapać trochę słońca. Naszywki na kamizelkach we francuskim słońcu lśniły wzbudzając zainteresowanie i podziw pozostałych. Kilka z naszych gadżetów zostało tam na zawsze przypominając o naszej obecności i o tym, że jeszcze tam wrócimy!

Na cały rozpoczęty sezon życzymy mnóstwo bezpiecznych i szybkich zakrętów, gdzie guma super lepi, gumowych drzew wzdłuż drogi i wiatru zawsze w plecy!

Tekst : Dorka

Zdjęcia : Sylwka, Misiaczek, Dorka, Fox, Ula, Virus, Benka, Ilonka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowe Wpisy

Prognoza Pogody

Włodawa
zachmurzenie duże
4.2 ° C
4.2 °
4.2 °
66 %
2.4kmh
100 %
pon.
3 °
wt.
12 °
śr.
8 °
czw.
10 °
pt.
14 °

Polecamy

32 Finał WOŚP z IPA Włodawa

We Włodawie, Lublinie, Warszawie i wielu innych miejscach w kraju i za granicą nasi członkowie po raz kolejny aktywnie włączyli się w działania na...

Nowy Rok – nowe plany :)

Plany na rok 2024 będą na bieżąco modyfikowane więc zaglądajcie co jakiś czas 🙂 Wstępnie nasze plany to : Karnawałowy bal służb mundurowych w Okunince –...

Nowe legitymacje na 2024 rok :)

Już niebawem będzie można odbierać nowe legitymacje potwierdzające przynależność do IPA w 2024 roku. Legitymacje i naklejki na nowy rok wkrótce trafią do przedstawicieli...